ČNB: Ocenění za nejlepší esej o finanční gramotnosti putuje do Jičína

21.04.2016 10:50

Osmý ročník soutěže finanční gramotnosti pro studenty středních škol, kterou pořádala Katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné Slezské univerzity v Opavě ve spolupráci s Českou národní bankou a městem Karviná, zná vítěze.

ČNB: Ocenění za nejlepší esej o finanční gramotnosti putuje do Jičína
Foto: wikipedia
Popisek: Česká národní banka.

Jako nejlepší z 60 zaslaných prací na téma „Je finanční gramotnost předpokladem nebo výsledkem bohatství?“ vyhodnotila porota esej Oleha Telychky z Masarykovy Obchodní akademie v Jičíně.

„Tato soutěž dává středoškolákům příležitost zamyslet se nad problematikou finanční gramotnosti. Nutnost vzdělávat veřejnost na tomto poli si uvědomujeme i my, a proto ČNB v letošním roce spustí novou webovou stránku Peníze na útěku, která se zaměřuje právě na pomoc se správou rodinného rozpočtu a osobních financí“, uvedl viceguvernér ČNB Mojmír Hampl.

Cenu za druhé místo si odnesl Pavel Linzer z Gymnázia Hladnov a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Ostravě a na třetím místě se umístil Jiří Pastrňák z Obchodní akademie Bubeneč v Praze.

Autory tří uvedených nejlepších esejí ocenili v Karviné viceguvernér ČNB Mojmír Hampl, děkan Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity Daniel Stavárek, ředitel pobočky ČNB v Ostravě Ilja Skaunic a za město Karviná náměstek primátora Lukáš Raszyk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DIAMO: Konference zemí MENA v České republice

19:44 DIAMO: Konference zemí MENA v České republice

Dne 11. prosince 2019 pořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu konferenci pro země středního východu…