ČOI: Dušičkové kontroly potvrdily nedostatky u 50 procent prodejců

23.11.2017 11:20

Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje dodržování zákonů při příležitosti konání svátků Památky zesnulých. I o letošních Dušičkách uskutečnila kontroly kvality prodeje výrobků a poskytovaných služeb. V Olomouckém a Moravskoslezském kraji provedla 73 kontrol a nedostatky zjistila u téměř poloviny z nich.

ČOI: Dušičkové kontroly potvrdily nedostatky u 50 procent prodejců
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila v termínu od 10. října až 3. listopadu 2017 kontroly dodržování povinností při prodeji výrobků a poskytování služeb, které souvisí s Památkou zesnulých.

Inspektoři na územním teritoriu inspektorátu Olomouckého a Moravskoslezského uskutečnili celkem 73 kontrol a nedostatky zjistili u 36 podnikatelských subjektů (49,3 %). Nejčastější porušení právních předpisů se týkalo zákona o ochraně spotřebitele, kdy prodejci neposkytli potřebné informace o výrobku, zejména neuvedli informace o nebezpečí, které vyplývá z nesprávného použití výrobku – svíčky, věnce a dekorace se svíčkami apod. (22x). Dále neseznámili spotřebitele s cenou (12x) a nevydali řádný doklad o zakoupení (8x).

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje za zjištěné nedostatky uložila 27 pokut na místě v celkové výši 36 000 Kč. V 9 případech proběhne správní řízení. Na 17 provozovnách byl vydán zákaz dalšího prodeje na 627 kusů výrobků v celkové hodnotě 47 716 Kč až do doby zjednání nápravy. Jednalo se především o smuteční věnce, dekorace a svíčky, které nebyly řádně onačeny zákonem stanovenými informacemi.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 #LÉTO S AV ČR: Kde se u nás nejvíc chvěje země? Podívejte se přímo do epicentra

17:59 #LÉTO S AV ČR: Kde se u nás nejvíc chvěje země? Podívejte se přímo do epicentra

Karlovarský kraj je proslulý svými zemětřesnými roji, naposledy se tam země znatelně chvěla letos v …