ČOI: I vruty do dřeva musí splňovat příslušené parametry

27.05.2020 7:35

Česká obchodní inspekce kontrolovala spojovací prvky - vruty, hřebíky a kolíky, které jsou často používány při stavebních pracích. U těchto výrobků ČOI monitorovala, zda hospodářské subjekty dodržují technické požadavky příslušných právních předpisů. Inspektoři celkem zkontrolovali 11 typů spojovacích prvků a u 3 typů zjistili nedostatky. Jednalo se o pochybení administrativního charakteru.

ČOI: I vruty do dřeva musí splňovat příslušené parametry
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo
reklama

Česká obchodní inspekce provedla v minulém roce kontrolu spojovacích prvků – např. vrutů, hřebíků, kolíků, atd., které spotřebitel používá při stavebních pracích. Spojovací prvky jsou obvykle využité jako spojovací prvek pro stavbu schodů, krovů, apod.

V rámci této celostátní kontrolní akce uskutečnila ČOI celkem 10 kontrol u hospodářských subjektů, které se zabývají distribucí a výrobou spojovacích prostředků pro konstrukční výrobky ze dřeva. Jednalo se o 7 distributorů a 3 výrobce. U těch se zaměřila na kontrolu spojovacích prvků, které jsou nabízeny v tržní síti ČR, zda splňují technické požadavky podle právních předpisů (zákon č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky, nařízení vlády č. 163/2002 Sb., kterým se stanoví technické požadavky na vybrané stavební výrobky).

Inspektoři ČOI zkontrolovali celkem 11 typů spojovacích prvků. U třech výrobků zjistili administrativní nedostatky, kdy například na výrobku nebyl jednoznačně specifikován výrobce, popř. dodavatel, nebyla uvedena správná informace o způsobu posuzování shody nebo byl identifikován nesoulad uváděných rozměrů příslušného spojovacího prostředku.

Česká obchodní inspekce uložila ve dvou případech opatření ve formě odstranění zjištěných nedostatků (dle § 18 odst. 2 písm. b) zák. č. 22/1997 Sb.), které následně hospodářské subjekty odstranily.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Skanzen u hradu Velhartice poprvé ukázal interiéry

19:27 Národní památkový ústav: Skanzen u hradu Velhartice poprvé ukázal interiéry

Skanzen lidových staveb v předhradí hradu Velhartice během minulého víkendu poprvé ukázal návštěvník…