ČOI: Kontrola kuchyňských elektrospotřebičů odhalila nedostatky

08.12.2021 9:45 | Tisková zpráva

Česká obchodní inspekce provedla kontrolní akci zaměřenou na malé kuchyňské tepelné elektrospotřebiče. ČOI vyhodnotila 20 typů výrobků, nedostatky zjistila téměř u poloviny kontrolovaných elektrospotřebičů.

ČOI: Kontrola kuchyňských elektrospotřebičů odhalila nedostatky
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce provedla v rámci mezinárodní kontrolní akce kontroly zaměřené na dodržování směrnic EU. Do této akce bylo zapojeno 10 dozorových orgánů ze států Evropské unie.

V rámci ČR bylo inspektory ČOI kontrolováno u 18 distributorů a 2 výrobců 20 typů kuchyňských elektrospotřebičů. Dále bylo 9 typů výrobků (2 fritézy, 3 minitrouby, 2 vaflovače, 2 topinkovače) odebráno k technickému testování.

Zjištěné nedostatky a uložená opatření 

Všechny odebrané výrobky byly testovány z hlediska plnění technických a administrativních požadavků (značení, návody k použití, bezpečnostní instrukce).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberecký kraj vyhlašuje dotační program na podporu kulturních aktivit

20:16 Liberecký kraj vyhlašuje dotační program na podporu kulturních aktivit

Liberecký kraj vyhlásil dotační program 7.1 „Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2026“. Cíl…