ČOI: O Velikonocích „tvrdý alkohol“ nezletilým prodali téměř bez potíží

05.04.2018 21:32

Na začátku Velikonočních prázdnin Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje kontrolovala, zda si mladiství středoškoláci mohou koupit i tvrdý alkohol. Ano, celkem bez problémů - v 5 případech z 6 kontrol tvrdý alkohol figurantovi České obchodní inspekce na severu Čech prodali (tj. 83 %).

ČOI: O Velikonocích „tvrdý alkohol“ nezletilým prodali téměř bez potíží
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Inspektoři ČOI pro Ústecký a Liberecký kraj na „Zelený čtvrtek“, kdy dětem začaly prázdniny, provedli celkem 6 kontrol se zaměřením na prodej alkoholu osobám pod 18 let v řetězcích i malých prodejnách. K vlastní kontrole využili figuranta. Oprávnění provádět kontrolní nákupy prostřednictvím osob mladších 18 let umožňuje České obchodní inspekci již téměř rok tzv. „protikuřácký zákon (zákon č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek).

Kontrola byla zahájena kontrolním nákupem alkoholu mladistvým figurantem. Inspektoři se tentokrát rozhodli neobjednávat mladistvou osobou „pouze“ pivo a víno, ale tvrdý alkohol, který pro mladistvého je obzvláště nebezpečný. Ke kontrolám přizvaným mladistvým figurantům byl bez ověření věku a bez doprovodu osoby starší 18 let v 5 případech prodán alkoholický nápoj (vodka 37,5%, tuzemák 35%). Pro porušení zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, bude s kontrolovanými společnostmi zahájeno správní řízení, kde bude rozhodnuto také o výši pokuty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Znojmo podala v očkovacím centru 50 000 dávek

9:02 Nemocnice Znojmo podala v očkovacím centru 50 000 dávek

Dnes byla znojemskými zdravotníky vyočkována 50 000. dávka vakcíny proti COVID-19. Nemocnice Znojmo …