ČOI: „Panáček fotbalista“ je další zakázaná hračka na českém trhu

13.09.2017 15:02

Na českém trhu byla nabízena dětská hračka „Panáček fotbalista“, která se prodávala bez povinného značení a informací pro uživatele. Tím, že se hračka dá rozložit na několik malých dílů a prodejci ji nabízeli a prodávali bez návodu i bez další zákonné dokumentace, byla hračka zakázána na českém trhu. Může dojít i k ohrožení zdraví malého dítěte.

ČOI: „Panáček fotbalista“ je další zakázaná hračka na českém trhu
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce zjistila, že se na tuzemském trhu nabízí dětská hračka „Panáček fotbalista“, která může znamenat pro děti zdravotní riziko. Jedná se o plastového panáčka, který je ve složeném stavu asi 80 mm vysoký. Hračka se prodává jako skládačka, kdy jednotlivé dílky do sebe zapadají. Všechny končetiny panáčka jsou tvořené černou spletenou šňůrkou a jsou zakončeny plastovými válečky s vloženým magnetem. Součástí hračky je plastová kulička o průměru cca 16 mm, napodobující fotbalový míč.  Hračka je v igelitovém obalu zcela bez značení.

Česká obchodní inspekce identifikovala příčinu nebezpečnosti. „Panáček fotbalista“ je bez jakéhokoliv značení a informací pro uživatele, které by upozorňovaly na možné nebezpečí pro děti do tří let. Ty by mohly jednotlivé díly skládačky polknout nebo vdechnout. Vzhledem k chybějícímu značení značkou shody CE a neznámému výrobci je důvodné podezření, že hračka nebyla posouzena z hlediska všech případných nebezpečí.

Česká obchodní inspekce uložila opatření podle zákona č. 22/1997 Sb., kterým je bezodkladné stažení výrobků z distribuce. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na MPO a zveřejněna v systému RAPEX pod číslem INFO/0104/17. 

Identifikace výrobku

„Panáček fotbalista“ 

Název výrobku uvedený na obalu: Neuveden
Typ / číslo modelu:   Neuveden
EAN:     Neuveden
Prodejce:    Mi Dong Van, Revoluční 453, Stráž pod Ralskem
Země původu hračky:   Neuvedeno
Identifikační údaje výrobce:  Neuvedeno
Identifikační údaje dovozce:  Neuvedeno

 

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Jak blízko jsme válce?

Zdá se mi to, nebo tu probíhá regulérní příprava na válku? A vzhledem k tomu, že Rusko má jaderné zbraně, neskočila by tato válka stejně rychle, jako by začala? Nebo mě napadá ještě jedna varianta, že tu probíhá politika strašení, aby se ,,ospravedlnila“ podpora Ukrajiny. Používám uvozovky, protože ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Během kontrolní akce na D 11 celníci zjistili porušení u pěti desítek řidičů

22:03 Celní správa: Během kontrolní akce na D 11 celníci zjistili porušení u pěti desítek řidičů

Ve středu během kontrolní akce na dálnici D 11 inkasovali královéhradečtí celníci za uložené pokuty …