ČOI: Prodej padělků přes Facebook

18.03.2017 8:18 | Zprávy

V současné době jsou sociální sítě oblíbeným a velice rozšířeným komunikačním kanálem, který je také využíván k nákupu a prodeji různého zboží. V první polovině měsíce února tohoto roku zaznamenala ČOI Ústeckého a Libereckého kraje prodej padělků prostřednictví Facebooku.

ČOI: Prodej padělků přes Facebook
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Inspektoři Ústeckého a Libereckého kraje uskutečnili v polovině února 2017 šetření s osobou, která nabízela výrobky Michael Kors prostřednictvím sítě Facebook. Inspektoři v roli spotřebitelů, na základě předchozí objednávky, převzali výrobky na smluveném místě v Mostě. Posouzením bylo zjištěno, že zakoupené výrobky označené logem Michael Kors jsou padělky. To znamená, že osoba, která produkty nabízela, porušila některá práva duševního vlastnictví. Celkem byly zajištěny dvě kabelky a jedna peněženka v celkové prodejní ceně 2.250 Kč, kdy cena originálů je 45.000 Kč. Pro porušení zákona o ochraně spotřebitele bude s kontrolovanou osobou zahájeno správní řízení. Šetření bylo provedeno ve spolupráci s příslušníky Policie ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražské služby: Popeláři jsou připraveni na vánoční a novoroční svoz odpadu

22:33 Pražské služby: Popeláři jsou připraveni na vánoční a novoroční svoz odpadu

Konsorcium Pražské odpady 2016–2025, které tvoří Pražské služby spolu s dalšími společnostmi, zajist…