ČOI: Prodejci na Zemi živitelce porušovali zákon o ochraně spotřebitele

05.09.2019 19:18

Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje akce, které jsou hojně navštěvovány. Konkrétně se zaměřuje na nabídku a prodej ve stáncích, kde spotřebitel nakupuje zboží a občerstvení. Na letošní výstavě Země živitelka provedla jihočeská ČOI 15 kontrol a porušení právních předpisů zjistila při 11 kontrolách.

ČOI: Prodejci na Zemi živitelce porušovali zákon o ochraně spotřebitele
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na výstavě Země živitelka 2019. V průběhu konání expozice provedla celkem 15 kontrol, které byly zaměřené na stánkový prodej spotřebního zboží, občerstvení, včetně kontrol technických parametrů výrobků. Závady zjistila v 11 případech. Nejčastější porušení právních předpisů bylo v oblasti poctivosti prodeje a informačních povinností, kdy prodejce neinformoval spotřebitele o vlastnostech prodávaných výrobků. V 1 případě bylo zjištěno porušení povinností distributora hraček, kdy nezajistil překlad bezpečnostních informací do češtiny. Ve 2 případech prodávajících nedodržel zákon o obalech při distribuci plastových tašek.

„Zjištěné nedostatky byly inspektory řešeny formou příkazu na místě pokutami ve výši 14 000 Kč. Zároveň také vydali zákaz prodeje zboží v celkové výši 8 291 Kč,“ říká k závěrům kontrolní akce ředitelka Inspektorátu ČOI pro Jihočeský kraj a Vysočinu Martina Střihavková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT: Daniel Stach a Gabriela Cihlářová obdrželi jako první novináři v historii medaili Učené společnosti

12:50 ČT: Daniel Stach a Gabriela Cihlářová obdrželi jako první novináři v historii medaili Učené společnosti

Redaktor a moderátor Daniel Stach a dramaturgyně a editorka České televize Gabriela Cihlářová získal…