ČOI: Prodejci na Zemi živitelce porušovali zákon o ochraně spotřebitele

05.09.2019 19:18

Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje akce, které jsou hojně navštěvovány. Konkrétně se zaměřuje na nabídku a prodej ve stáncích, kde spotřebitel nakupuje zboží a občerstvení. Na letošní výstavě Země živitelka provedla jihočeská ČOI 15 kontrol a porušení právních předpisů zjistila při 11 kontrolách.

ČOI: Prodejci na Zemi živitelce porušovali zákon o ochraně spotřebitele
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na výstavě Země živitelka 2019. V průběhu konání expozice provedla celkem 15 kontrol, které byly zaměřené na stánkový prodej spotřebního zboží, občerstvení, včetně kontrol technických parametrů výrobků. Závady zjistila v 11 případech. Nejčastější porušení právních předpisů bylo v oblasti poctivosti prodeje a informačních povinností, kdy prodejce neinformoval spotřebitele o vlastnostech prodávaných výrobků. V 1 případě bylo zjištěno porušení povinností distributora hraček, kdy nezajistil překlad bezpečnostních informací do češtiny. Ve 2 případech prodávajících nedodržel zákon o obalech při distribuci plastových tašek.

„Zjištěné nedostatky byly inspektory řešeny formou příkazu na místě pokutami ve výši 14 000 Kč. Zároveň také vydali zákaz prodeje zboží v celkové výši 8 291 Kč,“ říká k závěrům kontrolní akce ředitelka Inspektorátu ČOI pro Jihočeský kraj a Vysočinu Martina Střihavková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

22:02 Lesy Praha: Pětice nemocných akátů ze Sokolovské zmizí, nahradí je jerlíny a dřezovec

Ze stromořadí v Sokolovské ulici v Praze 9 koncem října odstraníme pět akátů, které jsou ve velmi šp…