„U některých modelů hraček se dlouhodobě opakují stejné nedostatky. Hračkám chybí přesná identifikace či značka shody CE, není uveden jejich výrobce, případně ani dovozce do EU. Výrobky postrádají varovná upozornění, případně jsou tyto informace na hračkách uvedeny pouze cizojazyčně. Inspektoři ČOI se také často setkávají s tím, že u jednoho modelu hračky se kumuluje více administrativních závad,“ uvádí k výsledkům kontrol ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.
Česká obchodní inspekce provedla ve 3. čtvrtletí 2018 kontroly zaměřené především na dodržování požadavků zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky, které jsou konkretizovány v nařízení vlády č. 86/2011 Sb., o technických požadavcích na hračky.
V tomto období uskutečnila celkem 303 kontrol hraček určených pro děti do 14 let. Kontroly prováděla především u distributorů hraček (297 kontrol). Dále pak u dovozců do EU (5 kontrol) a jednoho výrobce. U 218 kontrol zjistila porušení právních předpisů. Porušení zákona č. 22/1997 Sb. bylo zjištěno při 180 kontrolách.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva