ČOI: V Hřensku se pohyboval falešný inspektor ČOI, policie reagovala rychle

04.02.2020 9:44

Prodavač v Hřensku upozornil na falešnou kontrolu. Muž se měl prokazovat údajně i průkazem zaměstnance ČOI, prodavači však bylo jeho jednání podezřelé, obrátil se na Policii ČR. Po ověření, že v Hřensku aktuálně nemá provádět kontroly žádný inspektor ČOI, hlídka na místě podezřelého muže zastihla a případem se policisté nyní zabývají.

ČOI: V Hřensku se pohyboval falešný inspektor ČOI, policie reagovala rychle
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo
reklama

K události došlo ve středu 29. 1. 2020. Česká obchodní inspekce získala od Policie ČR v odpoledních hodinách informaci o muži, který se údajně v Hřensku vydává za inspektora. Prodavači u stánku bylo chování muže podezřelé. Česká obchodní inspekce policii ihned informovala, že nikdo z pracovníků ČOI nebyl vyslán tento den do Hřenska provádět kontroly. Podle informací, které má ČOI k dispozici, v těchto chvílích policisté případ prověřují a nemohou zatím poskytnout bližší informace.

Doporučujeme při případných kontrolách řádně prohlédnout předložené služební průkazy (jsou opatřeny hologramem). Pokud v případě pochybnosti o pravosti služebního průkazu potřebuje podnikatel (či prodávající) v rámci kontroly ověřit totožnost inspektora České obchodní inspekce, lze tuto informaci získat na telefonním čísle: 296 366 141 nebo 725 544 750. Tato informace je uvedena také ZDE.

Pokud by podnikateli byla uložena pokuta, pak příkazem na místě smí inspektor uložit sankci pouze do výše 10 000 Kč (za porušení zákona o ochraně spotřebitele), avšak vždy vystaví podnikateli písemný doklad, na kterém je uveden příslušný inspektorát (s telefonním číslem), jména inspektorů (včetně služebních čísel) a také identifikace kontrolované provozovny a jednu kopii podnikateli inspektoři vždy ponechají. Rozhodně bez vytištěného a podepsaného dokladu a s vypsaným porušením konkrétních paragrafů by podnikatelé neměli inspektorům žádné peníze v hotovosti platit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: CityElefanty nabídnou nově Wi-Fi

18:47 České dráhy: CityElefanty nabídnou nově Wi-Fi

České dráhy provozují v Praze a Středočeském kraji celkem 70 jednotek CityElefant, které zajišťují p…