ČOI: V centru Českých Budějovic probíhaly mimořádné kontroly předzahrádek

5. 8. 2017 14:11

Letní turistická sezona je příjemnou příležitostí pro posezení na předzahrádkách restaurací a hotelů, které jsou v této době hojně navštěvovány nejen českými, ale i zahraničními turisty. ČOI Jihočeského kraje a Vysočiny provedla v těchto provozovnách v centru Českých Budějovic 7 kontrol a porušení zákona zjistila ve 3 případech.

ČOI: V centru Českých Budějovic probíhaly mimořádné kontroly předzahrádek
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny uskutečnila v první polovině měsíce července mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na ochranu spotřebitelů, kteří v této roční době hojně navštěvují předzahrádky restaurací a hotelů. Kontroly byly prováděny v rámci letní turistické sezóny v centru Českých Budějovic na náměstí Přemysla Otakara II. a v jeho okolí a týkaly se zejména ověření dodržování zásad poctivosti prodeje, seznámení spotřebitele s cenami prodávaných výrobků a poskytovaných služeb a na zjištění případného diskriminačního jednání ze strany obchodníků.

Celkem bylo provedeno 7 kontrol. Porušení zákona bylo zjištěno ve 3 případech. Ve 2 případech nebyla dodržena deklarovaná míra podaných nápojů a to v obou případech u piva, kdy poškození spotřebitele ve finančním vyjádření znamenalo 4,70 Kč.  V 1 případě nebyl spotřebitel seznámen s cenami nabízených nápojů.

Všechny zjištěné nedostatky budou řešeny v rámci správního řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

22:11 Ombudsman varuje: Nekupujte černé stavby

Ombudsman Stanislav Křeček se stále častěji setkává s problémem, který je obvykle spojen s činností …