ČOI: V tržnici na Hatích zabrány padělky za 1 milion korun

14.06.2015 19:07

Z mimořádné kontrolní akce na tržnici ASIA BAZAR v Hatích, neodešli inspektoři České obchodní inspekce minulý čtvrtek s prázdnou.

ČOI: V tržnici na Hatích zabrány padělky za 1 milion korun
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Ke kontrole vytipovali 9 stánků, kde následně zajistili 314 kusů padělků textilních oděvů, obuvi, galanterie a hraček, jejichž prodejem by majitelům práv duševního vlastnictví vznikla škoda ve výši téměř 1 milion korun. Kontrolované osoby čeká správní řízení o uložení pokuty a propadnutí zboží. „Inspektoři spolu s příslušníky Cizinecké policie odvedli dobrou práci, proto budeme ve společných akcích pokračovat,“ ocenil výsledek kontroly Karel Havlíček, ředitel inspektorátu České obchodní inspekce se sídlem v Brně.

Při kontrolní akci na tržnici ASIA BAZAR v Hatích u Znojma se inspektoři inspektorátu ČOI Brněnského a Zlínského kraje zaměřili na dodržování zákona o ochraně spotřebitele, konkrétně na prodej, nabídku a skladování zboží porušujícího některá práva duševního vlastnictví a také na výrobkovou kontrolu hraček.

Dne 4. června 2015 provedlo 12 inspektorů ČOI za účasti 6 příslušníků Cizinecké policie kontrolu u 9 prodejců, při níž bylo zajištěno a uskladněno mimo dosah kontrolovaných osob celkem 314 kusů padělků textilních oděvů, obuvi, galanterie a hraček za 947 960 Kč v odhadnuté ceně originálů. Jednalo se zejména o padělky chráněných značek Michael Kors, Armani, Gucci a hračky zn. FURBY.

Po identifikaci kontrolovaných osob a vypracování odborných posudků, potvrzujících zabrání padělků, tj. výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví, bude s kontrolovanými osobami zahájeno správní řízení, ve kterém bude rozhodnuto o výši pokuty, propadnutí zboží a jeho následné likvidaci, případně o předání k humanitárním účelům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Přístav ve Veselí nad Moravou přivítá veřejnost 29. května

14:28 Ředitelství vodních cest: Přístav ve Veselí nad Moravou přivítá veřejnost 29. května

Na novém vyhlídkovém mole v laguně Baťova kanálu byla podepsána smlouva mezi městem Veselí nad Morav…