ČOI: Více než polovině mladistvých byl prodán alkohol

01.07.2019 16:47

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na zákaz prodeje alkoholu osobám mladších 18 let. ČOI za účasti mladistvých figurantů provedla 12 kontrol a v 6 případech zjistila, že jim byl prodán alkoholický nápoj.

ČOI: Více než polovině mladistvých byl prodán alkohol
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci se zaměřením na prodej alkoholických a tabákových výrobků mladistvým osobám. Celkem provedla 12 kontrol. Kontrolovanými provozovnami byly namátkově vybrané potraviny, trafika, cukrárna a provozovny obchodních řetězců. Ve všech případech byly kontrolní nákupy provedeny prostřednictvím osob mladších 18 let. Figuranti byli ve věku 16 a čerstvě 17 let.

ČOI zjistila, že v 6 případech, bez ověření věku a doprovodu osoby starší 18 let, byl figurantům prodán alkoholický nápoj, dokonce i lihoviny. V jednom případě byla prodána elektronická cigareta včetně náplně.

„Za porušení zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, hrozí obchodníkům pokuta až do výše 5 milionů korun. Vzhledem k citlivosti a vážnosti kontrol s tímto zaměřením budou kontrolní akce probíhat namátkově i nadále v roce 2019,“ říká k závěrům kontrol ředitel ČOI pro Královehradecký a Pardubický kraj František Švihlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Technologická agentura ČR: Srážkovou vodu udrží v krajině unikátní vsakovací vrstva

22:45 Technologická agentura ČR: Srážkovou vodu udrží v krajině unikátní vsakovací vrstva

Snížení nebezpečí vzniku povodní, udržení vody v krajině a doplňování zásob podzemních vod. Speciáln…