ČOI kontrolovala plynové kartuše do turistických vařičů a lamp

21.08.2020 18:00

Česká obchodní inspekce se v oblasti technické kontroly zaměřila na přepravitelná tlaková zařízení – jednorázové plynové kartuše. Jedná se o často využívané náhradní náplně například do přenosných turistických vařičů a lamp.

ČOI kontrolovala plynové kartuše do turistických vařičů a lamp
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo
reklama

V rámci této akce inspektoři zkontrolovali 12 typů výrobků. U 7 typů zjistili nedostatky, které byly formálního charakteru a neohrožovaly bezpečnost uživatele.

Česká obchodní inspekce kontrolovala v roce 2019 jednorázové plynové kartuše, které jsou často využívány s přenosnými spotřebiči pro pobyt v přírodě. Nádoba je vyrobená z kovu o celkovém objemu od 50 ml do 1000 ml.

Cílem kontrolní akce bylo ověření dodržování požadavků zákona o technických požadavcích na výrobky, nařízení vlády o technických požadavcích na přepravitelná tlaková zařízení, které jsou také konkretizovaná v dokumentech EU.

U výrobků bylo kontrolováno značení a dokumentace v souladu s uvedenou legislativou, zejména prohlášení o shodě, kopie certifikátů, protokoly o výsledku inspekcí a zkoušek a další doklady související s posouzením shody.

Nedostatky byly zjištěny u 7 typů výrobků, kdy na požádání inspektorů ČOI nebyly vždy k výrobkům předloženy všechny výše uvedené dokumenty.

Česká obchodní inspekce uložila kontrolovaným subjektům, aby provedly nezbytná opatření k nápravě a ta byla ve většině případů splněna. V jednom případě distributor nezajistil odstranění zjištěných nedostatků, přijal dobrovolné opatření, kontrolované výrobky stáhl z distribuce a vrátil zpět dodavateli.

Příslušné dokumenty:

  • zákon č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky, v platném znění
  • nařízení vlády č. 208/2011 Sb., o technických požadavcích na přepravitelná tlaková zařízení, v platném znění konkretizované Evropskou dohodou o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí – ADR, uveřejněnou v částce 12 pod číslem 21/2017 ve Sbírce mezinárodních smluv (dále jen „dohoda ADR“) a Nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008 o klasifikaci, označování a balení látek a směsí (dále jen „nařízení CLP“)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Radní Rieger se poklonil památce obětí vyvražděných Lidic v roce 1942

21:44 Ústecký kraj: Radní Rieger se poklonil památce obětí vyvražděných Lidic v roce 1942

Pouze za přítomnosti pamětníků a politiků letos proběhl pietní akt k devětasedmdesátému výročí vyhla…