ČOI nařídila stáhnout z trhu nebezpečný bateriový zvonek

17.10.2021 10:59 | Tisková zpráva

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je v nabídce bateriový zvonek, který může znamenat pro spotřebitele riziko. Jedná se o elektrické zvukové čidlo.

ČOI nařídila stáhnout z trhu nebezpečný bateriový zvonek
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

ČOI zjistila, že na českém trhu je v nabídce nebezpečný bateriový zvonek s pohybovým senzorem v plastopapírovém obalu. Na výrobku je uvedeno VTV, Zvonek, Země původu – P.R.C, Dovozce pro ČR, Nevhodné pro děti do 3 let, Zadd: VTV s.r.o. Libušská 319, Praha 4, EAN 6930323540805. Na obalu výrobku je uvedeno ELECTRONIC GUEST-SALUTING, Inteligent, model 101. Dále jsou tam instrukce k použití v anglickém jazyce a návodné obrázky k vložení baterií a zprovoznění výrobku.

Česká obchodní inspekce zjistila vysoké riziko nebezpečí, jelikož pájka použitá v pájených spojích uvnitř výrobku obsahuje nadlimitní množství olova. Těžké kovy z výrobku po jeho nesprávné likvidaci kontaminují okolí a mohou negativně ovlivnit životní prostředí. Dále nemá výrobek označení shody CE, povinné údaje výrobce a dovozce.

ČOI uložila prodejci zákaz distribuce a stažení z trhu uvedeného výrobku, jenž je nebezpečný a který již byl uveden na trh. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstva průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX.

Informace o výrobku Zvukové čidlo Intelligent

zvonek

Název výrobku: Zvukové čidlo
Typ / číslo modelu: Intelligent model 101
Výr.č./EAN: 6930323540805
Identifikační údaje výrobce: neznámé
Identifikační údaje dovozce: neznámé
Distributor: HHTD s.r.o., Kadaňská 2251/14, Chomutov, 43003 IČ: 05816424
Země původu: Čína

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

22:30 SVS: Oblast, kde se vyplácí zástřelné a nálezné za divočáky se od prosince výrazně rozšiřuje

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s ministerstvem zemědělství s ohledem na šíření africk…