ČOI prověřila kempy a občerstvení na Vltavě

09.07.2020 19:09

Jihočeský inspektorát ČOI prověřil vodácké kempy a občerstvení na Vltavě. Během jediného dne byly zkontrolovány čtyři provozovny, v jednom případě zjištěno drobné pochybení, za to následně byla uložena pokuta ve výši 500 Kč.

ČOI prověřila kempy a občerstvení na Vltavě
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo
reklama

"Jednalo se o drobnost, kdy chyběl ceník alkoholických nápojů. Ale i to je povinností prodejce – seznámit spotřebitele s cenou nabízených výrobků. S kontrolami začínáme, jde nám především o to působit preventivně, ne dávat vysoké pokuty," dodává ředitelka krajského inspektorátu ČOI Martina Střihavková.

Česká obchodní inspekce, inspektorát pro Jihočeský kraj a Vysočinu, provedl v pondělí (6. července) první letošní kontroly kempů a občerstvení, které jsou přímo u Vltavy. Během dne byly zkontrolovány čtyři provozovny převážně v blízkém okolí Českého Krumlova. Ve třech případech bylo vše v pořádku, v jednom případě došlo k drobnému pochybení, kdy chyběl ceník alkoholických nápojů (porušení § 12 zák. č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele). Inspektoři za toto pochybení uložili příkazem na místě sankci 500 Kč.

Hlavní kontroly se netýkají poctivosti prodeje, ale především bezpečnosti výrobků a nabízených služeb. Při kontrolách však inspektoři zkoumají vše, co do dozorové kompetence ČOI spadá, tedy seznámení s cenou zboží nebo služby, správné účtování, dodržování deklarované míry podávaných nápojů apod. V podobných kontrolách bude Česká obchodní inspekce pokračovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Notifikaci na COVID – Lázně očekáváme v nejbližších hodinách

7:34 Ministerstvo pro místní rozvoj: Notifikaci na COVID – Lázně očekáváme v nejbližších hodinách

V pátek 7. 8. 2020 zorganizovalo MMR v jednacím sále Akademie veřejného investování seminář k dotačn…