ČOI upozorňuje na nebezpečnou hračku - svítící svatozář

07.09.2017 17:35 | Zprávy

Dětská plastová čelenka s knoflíkovými bateriemi, které jsou snadno odnímatelné, představuje pro děti bezpečností riziko. Česká obchodní inspekce objevila, že se v nabídce a prodeji nachází právě taková hračka – čelenka „Svatozář svítící“.

ČOI upozorňuje na nebezpečnou hračku - svítící svatozář
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Česká obchodní inspekce pravidelně monitoruje výskyt dětských hraček, které pro děti představují zdravotní riziko. Tentokrát objevili na českém trhu hračku, která se nabízí a prodává pod názvem „Svatozář svítící“. Jedná se o plastovou čelenku, na které je připevněna andělská svatozář zhotovená z peří a drátků s led diodami. Konce drátků jsou svedeny do volně přístupného umělohmotného pouzdra, kde jsou umístěny 3 knoflíkové baterie. Výrobek je zabalen v průhledném igelitovém sáčku, na kterém je přilepena papírová etiketa s identifikačními údaji.

Inspektoři ČOI zjistili, že výrobek není v souladu s požadavky Nařízení vlády NV č. 86/2011 Sb., o technických požadavcích na hračky. Knoflíkové články jsou z hračky odnímatelné bez použití nástroje. Kryt, který přikrývá baterie, je možné otevřít jedním pohybem. Po jejich vyjmutí je může dítě vložit do úst a polknout či vdechnout.

Česká obchodní inspekce uložila bezodkladné stažení výrobků z distribuce. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na MPO a zveřejněna v systému RAPEX pod číslem A12/0983/17. 

 
Identifikační údaje výrobku:

Název výrobku uvedený na obalu: Svatozář svítící
Typ / číslo modelu:   D10254 2d5*600
EAN:     8591025414078
Prodejce:    Thi Huong Tran, V planinách 241/14, Praha
Země původu hračky:   P.R.C.
Identifikační údaje výrobce:   Neuvedeno
Identifikační údaje dovozce:   DOBRY S.R.O – Czech Republic


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Podcasty Českého rozhlasu bodovaly v anketě Podcast roku

22:08 Podcasty Českého rozhlasu bodovaly v anketě Podcast roku

Podcasty Českého rozhlasu opět uspěly v posluchačské anketě Podcast roku. Host Lucie Výborné obhájil…