ČR bude v květnu hostit mezinárodní konferenci Living Planet Sympozium 2016

06.01.2016 14:54

Mezinárodní konference na téma pozorování Země Living Planet Sympozium 2016 se uskuteční 9.–13. května 2016 v Kongresovém centru Praha. Sympozium pořádá Evropská kosmická agentura a záštitu na národní úrovni převzalo Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo dopravy a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

ČR bude v květnu hostit mezinárodní konferenci Living Planet Sympozium 2016
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kongresové centrum
reklama

Cílem konference je zhodnotit výsledky ESA a spolupracujících organizací v pozorování Země. Tematicky se zaměří zejména na výstupy z oblasti meteorologie a vývoje klimatu, sledování atmosféry, krajinných aplikací a přírodních katastrof, kde je důležité sledování mimořádných událostí, jakými jsou např. povodně, zemětřesení či lesní požáry. Sympozium bude cílit na monitoring životního prostředí, využití a pokryv území, zemědělství, sledování infrastruktury, zastavěných území a geodézii. Konference poskytne prostor k diskusi nad výsledky výzkumu v jednotlivých oborech a k jejich praktickému každodennímu využívání prostřednictvím inovativních aplikací. Prostřednictvím School Lab budou poznatky z pozorování Země předávány také studentům základních škol.

Konferenci na téma pozorování Země Living Planet Sympozium 2016 (více informací najdete na této adrese) pořádá Evropská kosmická agentura tematicky již popáté, tentokrát v Praze. V předchozích letech sympozium hostila města Edinburgh (2013), Bergen (2010), Montreal (2007) a Salzburg (2004). Konference se zúčastní přibližně 2000 hostů z řad vědecké komunity, firem zabývajících se zpracováním dat z pozorování Země a vývojem aplikací nad těmito daty, ale také uživatelé dat a služeb z řad státní správy.

Konferenci dalo záštitu Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo dopravy a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Vstup na konferenci je zdarma, kapacita je ale omezená.

Registrace bude spuštěna v únoru 2016 zde, kde najdete i další informace k Living Planet Sympozium 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Jak je to s 5G sítěmi

7:34 Ministerstvo pro místní rozvoj: Jak je to s 5G sítěmi

V poslední době se objevují spekulace o spojitosti mezi koronavirem (SARS-CoV-2), tedy onemocněním C…