ČR opět uspěla ve sporu s Diag Human, tentokrát u londýnského soudu

23.01.2016 19:43 | Zprávy

U Obchodního soudu v Londýně v tomto týdnu proběhlo jednání, jehož cílem bylo stanovit výši nákladů řízení, které je firma Diag Human povinna na základě rozhodnutí zmíněného soudu z roku 2014 zaplatit České republice za tamní soudní řízení o výkon rozhodčího nálezu z roku 2008.

ČR opět uspěla ve sporu s Diag Human, tentokrát u londýnského soudu
Foto: Archiv
Popisek: Diag Human SE

„Tímto verdiktem se nejen znovu potvrzuje, že Česká republika nemá firmě Diag Human platit ani korunu, ale České republice je zároveň přiznán nárok na náhradu nákladů spojených se soudním řízením. Poprvé soud také zohledňuje osobní zodpovědnost pana Šťávy. Verdikt Obchodního soudu v Londýně je tedy další z řady vítězství České republiky a i toto rozhodnutí dokazuje správnost postupu Ministerstva zdravotnictví ČR a právních zastoupení ČR v řízení právní obrany ve sporech s touto firmou,“ komentoval výsledek jednání soudu ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Je to pravda?

Je pravda, že vaše poradkyně Semansová má na starosti miliardové dotace a samá má firmu na dotace - na pomoc s jejich získáváním? Jestli ano, vám to přijde v pořádku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Zrekonstruovaná menší nádrž u Dětenic

22:42 Lesy ČR: Zrekonstruovaná menší nádrž u Dětenic

Vodní nádrž zvanou Knížek zrekonstruovaly za bezmála čtyři miliony korun bez DPH uprostřed rozsáhléh…