ČR zažila historicky nejrušnější cestovatelské léto. Letušce.cz narostl obrat o 62 %

19.09.2017 11:12 | Zprávy

Letenkový portál Letuška.cz v srpnu zaznamenal historický úspěch, kdy prodal 30 483 letenek a poprvé tak v měsíci srpnu překročil hranici 30 tisíc prodaných letenek. Za oba prázdninové měsíce si Češi u Letušky.cz koupili téměř 60 000 letenek. Obrat společnosti za červenec a srpen díky tomu meziročně vzrostl o 62 % na 523 milionů korun. Čísla shrnující letní měsíce potvrzují rekordní zájem Čechů o cestování a jeho stále vzrůstající trend.

ČR zažila historicky nejrušnější cestovatelské léto. Letušce.cz narostl obrat o 62 %
Foto: Letuška.cz
Popisek: Křídlo letadla - ilustrační foto

Ve srovnání s loňskem narostl v červenci počet vystavených letenek o 71 % a v srpnu o 48 %. Obzvlášť se přitom dařilo internetovému prodeji, který je u českých zákazníků stále oblíbenější. „Očekáváme, že na podobné vlně se ponese i září, kdy si budou chtít Češi užít konec léta potažmo začátek podzimu za výhodnější ceny,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Sankce

Byl byste pro plošné zrušení sankcí proti Rusku nebo problém vidíte jen v tom, že jsou podle vás mnohdy uvalovány neoprávněně a celkově je tedy považujete za správné (jestli účinné je jiná věc). A jak by tedy třeba EU měla reagovat na to, že Rusko rozpoutalo válku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FNUSA: Vědecký tým vyvinul první probiotickou zubní nanonit na světě

22:31 FNUSA: Vědecký tým vyvinul první probiotickou zubní nanonit na světě

Tým českých vědců a lékařů přichází s první dentální nanonití na světě, navíc obohacenou o probiotic…