ČRo: Big band Gustava Broma se stane rozhlasovým bandem

4. 10. 2012 12:40

Slavný orchestr Big Band Gustava Broma s Vladimírem Valovičem v čele se pro rok 2013 a 2014 stane rezidenčním souborem Českého rozhlasu. V souvislosti s touto změnou ponese název Rozhlasový Big Band Gustava Broma.

ČRo: Big band Gustava Broma se stane rozhlasovým bandem
Foto: Český rozhlas
Popisek: Logo Českého rozhlasu

Mnohočlenný jazzový big band je na scéně už více než sedmdesát let a za tu dobu si vydobyl místo mezi nejslavnějšími evropskými i světovými hudebními tělesy. V šedesátých letech minulého století jej odborníci zařadili mezi 10 nejlepších big bandů světa. S kapelou hostovaly největší hvězdy jazzu i popu jako Maynard Fergusson, Dizzy Gilespie, Dianna Ross and The Supremes, Ray Conniff, Ben Cramer či Bill Ramsey.

Smlouvu o spolupráci podepsali 24. září 2012 generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan a umělecký šéf Orchestru Gustava Broma Vladimír Valovič. Díky ní se Gustav Brom Big Band stává pro období od 1. 1. 2013 do 31. 12. 2014 rezidenčním souborem ČRo s názvem Rozhlasový Big Band Gustava Broma. Bude tak spoluvytvářet hudební programy ve vysílání Českého rozhlasu a zároveň bude ČRo reprezentovat při své koncertní činnosti. Stane se tak po boku Symfonického orchestru Českého rozhlasu a Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN) dalším významným reprezentantem Českého rozhlasu v hudební oblasti.

"Jsem velmi rád, že se podařilo domluvit kontinuální spolupráci s tělesem, které je jedním z nejvýraznějších českých reprezentantů na poli jazzové hudby, v oblasti swingu, ale  i taneční hudby. Tradice, kterou založil Gustav Brom, a kterou úspěšně rozvíjí současné umělecké vedení orchestru společně s vynikajícím hráčským obsazením, je garancí a zároveň jasným příslibem posluchačských zážitků pro rozhlasové posluchače i návštěvníky koncertů a skvělé reprezentace veřejnoprávního média, které chce rozvoj tohoto hudebního žánru podporovat," uvedl Jan Simon, ředitel Centra uměleckých těles, soutěží a přehlídek.

„Orchestr Gustava Broma patří mezi legendární big bandy české hudební scény jako například TOČR vedený Karlem Krautgartnerem nebo orchestr Karla Vlacha. V jazzové oblasti se stal Big Band Gustava Broma nejvýznamnějším propagátorem české hudby, což ocenil také významný odborný americký časopis „Down Beat“, který ho zařadil mezi nejlepší big bandy světa. V této slavné tradici pokračuje i v současnosti, a to nejen doma, ale i v zahraničí. Proto velmi vítáme rozhodnutí vedení Českého rozhlasu, který nabídl spojit své jméno s tímto legendárním a uznávaným tělesem,“ doplňuje umělecký šéf orchestru Gustava Broma Vladimír Valovič.

MgA. Jakub Čížek
ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů
Český rozhlas

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Praha: Nová kategorie Czech Nature Photo - Ohrožené druhy a jejich ochrana

7:34 Zoo Praha: Nová kategorie Czech Nature Photo - Ohrožené druhy a jejich ochrana

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ro…