ČRo České Budějovice: Jihočeskou Thálii získala Věra Hlaváčková

25.03.2016 12:08

Jihočeská Thálie v kategorii rozhlasové herectví za rok 2015 patří Věře Hlaváčkové. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek 24. března večer v Jihočeském divadle. Český rozhlas České Budějovice udělil cenu Věře Hlaváčkové za její roli ve vánoční pohádce O krásné panně a slepém sochaři.

ČRo České Budějovice: Jihočeskou Thálii získala Věra Hlaváčková
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Věra Hlaváčková v pohádce O krásné panně a slepém sochaři působivě ztvárnila roli zkušené modelky Romany Krásné, která se své profesi věnuje už 47 let. Příběh je tak položen v mírné nadsázce. Pohádku napsal Přemysl Rut a byla natočena na sklonku roku 2015. Premiéru měla v Českém rozhlase České Budějovice loni na Štědrý den.

„S Věrou Hlaváčkovou spolupracuji už dobrých 10 let. Oceňuji především její profesionalitu, hereckou intuici a schopnost přesně přenést emoci, kterou její role vyžaduje. Rozhlasovou cenu si jistě zaslouží, škoda jen, že se ve studiu Českého rozhlasu nepotkáváme častěji,“ prozrazuje rozhlasový režisér Luboš Koníř.

Pohádkový příběh posluchače zavede do dávného jihočeského Kájova, kde se rodí samé nehezké holčičky. Je to snad tím, že budoucí rodičky nemají v kostele ten správný předobraz krásné ženy, ale „pouze“ oltářní obraz svaté Starosty - jediné to světice s plnovousem? Možná by pomohla zbrusu nová socha Panny Marie, nekonečně krásná a spanilá. Tak soudí jak pan farář, tak také pan baron, kteří osloví dva sochaře - mistra Hlavičku a mistra Srdínka. Který z nich se svým dílem uspěje?

V pohádce O krásné panně a slepém sochaři se kromě Věry Hlaváčkové představili i další vynikající herci činohry Jihočeského divadla - Jan Dvořák, Martin Hruška, Tomáš Drápela, Jiří Untermüller a další. Dramaturgii měla Kristina Žantovská, pohádku natočil režisér Luboš Koníř.

Záznam celé pohádky O krásné panně a slepém sochaři si lze poslechnout na webových stránkách Českého rozhlasu České Budějovice ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Developer dostal pokutu 300 tisíc za poškození přírody v Krkonoších

19:45 Developer dostal pokutu 300 tisíc za poškození přírody v Krkonoších

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 300 tisíc korun…