ČRo: Radioservis vydává audioknihu Michala Macháčka Gustáv Husák

21.09.2018 8:10 | Zprávy

Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis představuje novou audioknihu Michala Macháčka Gustáv Husák, která byla odvysílaná na stanici Český rozhlas Plus v květnu letošního roku.

ČRo: Radioservis vydává audioknihu Michala Macháčka Gustáv Husák
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Téměř patnáct let zádumčivé pozoroval studenty v třídních učebnách a jejich rodiče i prarodiče na úřadech. Když nyní dozrála přímo po něm pojmenovaná generace, vrací se, ovšem v pozměněné, méně černobílé podobě.

Knihu Gustáv Husák psal její autor Michal Macháček téměř deset let. Zpracoval v ní informace získané z Husákovy pozůstalosti, od pamětníků i z českých, slovenských, amerických a ruských archivů. Podařilo se mu dokonce získat osobní spis, který si Sověti na Husáka vedli. Audiokniha představuje stěžejní část knihy a otevře posluchačům celý dramatický životní příběh Gustáva Husáka se všemi přelomovými momenty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Podle vás je prezident hloupý?

A to, že někteří politici i z řad vládních představitelů vyhrožují prezidentovi žalobou je v pořádku, ale když je to opačně, je to problém? Podle mě je problém, že se nedokáží přenést přes svá ega (hlavně Motoristé) a jednat státnicky v zájmu občanů a ČR.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Růst výroby drůbežího a vepřového masa pokračoval

22:33 ČSÚ: Růst výroby drůbežího a vepřového masa pokračoval

V 1. čtvrtletí 2026 se na jatkách vyrobilo celkem 119 315 tun masa, meziročně o 3,5 % více, z toho v…