CSG: Fiocchi Group nově řídí italský manažer Paolo Salvato

04.01.2024 14:38 | Tisková zpráva

Výrobce malorážové munice, skupina Fiocchi, jež je většinově vlastněna průmyslově-technologickou skupinou CSG, má nového CEO. Davida Štěpána, investičního ředitele pro zahraniční projekty CSG, který skupinu Fiocchi v prvním roce po akvizici dočasně řídil, nahrazuje Paolo Salvato.

CSG: Fiocchi Group nově řídí italský manažer Paolo Salvato
Foto: CSG
Popisek: Nové logo Czechoslovak Group

David Štěpán bude nadále působit jako generální ředitel divize CSG Ammo+ a v příštím období se soustředí na dokončení akvizice muniční divize Sporting Products americké společnosti Vista Outdoor.

Zkušený manažer Paolo Salvato přichází do Fiocchi Group ze společnosti Leonardo, kde řídil strategické inovační projekty. Pracoval také pro skupinu Thales, kde měl jako generální ředitel společnosti Thales Italia na starosti aktivity v Itálii, a také jako viceprezident pro rozvoj mezinárodního obchodu v pařížské centrále. Paolo je absolventem Univerzity v Turíně, studoval též na Institutu pro pokročilá obranná studia (IASD), což je nejvyšší společná vzdělávací instituce italského obranného sektoru.

salvato

Paolo Salvato

„Jsem nadšený, že se mohu připojit k tak významné společnosti, jako je Fiocchi. Tato značka je synonymem pro kvalitní malorážovou munici a jsem rád, že mi bude svěřen její další rozvoj. Výzev a příležitostí je před naším týmem spousta. Ať už jde o další růst ve všech našich tržních segmentech a továrnách, nebo o ještě užší integraci britské společnosti Lyalvale Express a boloňské Baschieri & Pellagri do skupiny Fiocchi,” říká Paolo Salvato.

Anketa

Líbil se vám novoroční projev prezidenta Petra Pavla?

4%
35%
hlasovalo: 39675 lidí

David Štěpán dodává: „Ve Fiocchi jsem prožil první rok po dokončení akvizice skupinou CSG a má přítomnost ať už v Itálii nebo v USA byla z pohledu skupiny nezbytná. Nyní se musím vrátit na divizní úroveň a věnovat se řízení celé divize, a proto z funkce CEO Fiocchi odstupuji. Děkuji svým kolegům ve Fiocchi za skvělou spolupráci a věřím, že můj nástupce Paolo Salvato je pro Fiocchi ideální volbou.“

David Štěpán se bude z pozice investičního ředitele pro zahraniční projekty CSG a zejména ředitele divize CSG Ammo+ v příštích měsících věnovat primárně dokončení akvizice divize Sporting Products americké společnosti Vista Outdoor. Smlouvu o koupi největšího amerického výrobce malorážové munice, který se v loňském roce přejmenoval na Kinetic Group, podepsala skupina CSG v polovině října minulého roku.

Fiocchi Group je významný světový výrobce malorážového střeliva se sídlem v Itálii, kterému patří komplexní řady globálních značek: Fiocchi Munizioni, Baschieri & Pellagri a Lyalvale Express. Dva výrobní závody provozuje ve Spojených státech amerických dceřiná společnost Fiocchi USA. Fiocchi Group vyrábí střelivo pro lov a sportovní střelbu (tzv. volnočasový segment) a v menší míře pro bezpečnostní složky. V rámci skupiny CSG je Fiocchi Group organizačně začleněna do divize CSG Ammo+.

Globální průmyslově-technologická skupina CSG vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem má klíčové výrobní podniky v České republice, na Slovensku, ve Španělsku, v Itálii, Indii, Velké Británii a USA a své výrobky exportuje do celého světa. CSG soustavně investuje do rozvoje svých společností a zároveň expanduje v hlavních oborech svého podnikání. Součástí skupiny jsou například česká automobilka Tatra Trucks, významný světový výrobce malorážové munice Fiocchi nebo český výrobce radarů Eldis. V podnicích začleněných do skupiny CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 000 zaměstnanců. V roce 2022 dosáhly konsolidované tržby skupiny hodnoty 25 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl, obranný průmysl a výroba malorážové munice. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci setkat na všech kontinentech.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

22:03 Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

V pondělí 20. května 2024 byla uzavřena Dohoda o projektu průmyslové spolupráce (ICPA – Industrial C…