CSG chystá emisi dluhopisů až za dvě miliardy korun

04.06.2021 11:31

Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group vlastněný českým podnikatelem Michalem Strnadem věří české i světové ekonomice a jde si na finanční trh pro zdroje, které umožní další investice, a to cestou emise dluhopisů. Jak informuje dluhopisový prospekt zveřejněný na stránkách skupiny, datum emise bylo stanoveno na 1. 7. 2021. Předpokládá se emise ve výši 1,5 miliardy Kč s možností navýšení až na 2 miliardy Kč. Vedle emise dluhopisů nabízí CSG výměnu nesplacených dluhopisů CSG VAR/21 v hodnotě 1.3 miliardy Kč, které jsou splatné v prosinci 2021.

CSG chystá emisi dluhopisů až za dvě miliardy korun
Foto: czechoslovakgroup.cz
Popisek: Czechoslovak Group - logo

Koordinátorem nabídky dluhopisů je Česká spořitelna a.s. Hlavními spolumanažery emise jsou kromě České spořitelny Komerční Banka, PPF banka a UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jedná se o třetí emisi dluhopisů holdingu CSG. Dvě předchozí, každá ve výši 2 miliardy Kč, proběhly v letech 2016 a 2019.

Holding firem působí v automobilovém, leteckém, obranném či železničním průmyslu zvládl i loňský pandemický rok a pokračoval a v růstu. Konsolidované tržby CSG dosáhly v roce 2021 více než 15 miliard Kč a meziročně vzrostly o 27 procent. Zisk z provozní činnosti byl ve výši 1,47 miliardy Kč a meziročně mírně stoupl o necelých 7 procent. EBITDA dosáhla výše 2,26 miliardy Kč.

Do konsolidovaných výsledků CSG se ale dle standardů IFRS nepočítají například výsledky automobilky TATRA TRUCKS, ve které má CSG podíl 65 procent. Proto jsou nekonsolidované výsledky holdingu výrazně vyšší: Nekonsolidované tržby dosáhly 25,7 miliardy Kč a nekonsolidovaný ukazatel EBITDA 3,2 miliardy Kč.

V roce 2021 pokračuje CSG ve sbírání významných zakázek. Příkladem je společný úspěch automobilky Tatra Trucks a další společnosti ze skupiny CSG Tatra Defence Vehicle (TDV), které se budou podílet na zakázce na 879 vojenských vozidel pro belgické ozbrojené síly. Tatra Trucks vyrobí podvozky, TDV dodá pro část vozů pancéřované kabiny, koncovým dodavatelem do Belgie bude partnerská nizozemská společnost DAF Trucks.

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2020 tržby v hodnotě 25,7 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚJB: Jódové tablety v současné situaci nepotřebujete

16:24 SÚJB: Jódové tablety v současné situaci nepotřebujete

V návaznosti na opakovaně se objevující články týkající se vybavenosti obyvatel ČR jodovými tabletam…