ČSOB: Jíst a pít se bude vždy. Že by dobrý základ investiční strategie?

27.10.2012 21:12 | Zprávy
autor: ČSOB

Jídlo a pití. Slova, která u většiny populace vyvolávají myšlenky na uspokojení základních potřeb, spíše než myšlenky na investování.

ČSOB: Jíst a pít se bude vždy. Že by dobrý základ investiční strategie?
Foto: Archiv
Popisek: ČSOB - logo

To je samozřejmě správné a logické, jiné asociace by přece znamenaly těžkou profesionální či jinou deformaci. Nebo to tak úplně není? Nad tímto tématem se zamýšlí Aleš Prandstetter, investiční stratég ČSOB Asset Managament, a.s., investiční společnost (ČSOB AM).

Především při zmínce o pití v oblasti investic je pravděpodobné, že se leckomu vybaví investice například do archivního vína, těm s volnějšími asociacemi pak možná nákup díla Piják absintu. A ti, kteří víno rádi, si možná ještě mlasknou. Nicméně faktem zůstává, že nákup fyzického vína nepatří mezi klasickou formu investic a spíše ji řadíme k doplňkovým možnostem, jako jsou známky, obrazy a umění obecně (ano, i kvalitní víno můžeme považovat za umění).

Já mám ale na mysli investice možná méně populární, zato o to více rozšířené. Jeden z nejvýznamnějších světových investorů, ne-li nejvýznamnější, Warren Buffett, je známý tím, že investuje podle svých slov do firem, kterým naprosto rozumí a jejichž produkt se jen málo mění a málo podléhá zásadním inovacím. Proto se není možné divit, že největší investicí jeho Berkshire Hathaway je společnost Coca Cola, ve které vlastní podíl téměř 9 %, a který je ceněn na více než 15 miliard dolarů. Mezi největšími investicemi je i firma Kraft Foods, jedna z největších světových potravinářských společností. Teď je již zřejmé, kam mířím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…