ČSSZ: Fyzický útok na zaměstnankyni okresní správy v Rakovníku řeší policie

16.03.2018 18:17

Ve středu 14. března napadl klient zaměstnankyni oddělení nemocenského pojištění Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) Rakovník, prudce ji udeřil do hlavy. Na místo byla přivolána Policie ČR.

ČSSZ: Fyzický útok na zaměstnankyni okresní správy v Rakovníku řeší policie
Foto: ČSSZ
Popisek: Česká správa sociálního zabezpečení

Zaměstnanci správ sociálního zabezpečení, kteří jsou denně v přímém kontaktu s klienty, čelí agresivitě často. Bohužel běžně jde o agresi verbální – sprosté nadávky, urážky, křik, osočování či dokonce výhrůžky, výjimkou však není ani demolování zařízení a fyzické napadení. Jeho následkem bývá vždy šok, psychický otřes, někdy i pracovní neschopnost. Agresivita klientů je vážným stresorem a nezřídka vede až k rozhodnutí opustit profesi.

Důvodem napadení byla neochota akceptovat sdělení, jak má dočasně práceneschopný pojištěnec postupovat, pokud obdrží oznámení o provedení kontroly. To vystavuje OSSZ v případě, kdy nebylo možné zkontrolovat dodržování režimu nemocného na tzv. neschopence. Klient odmítl přijmout informaci o postupu, který je dán zákonem, a následovala jeho neadekvátní reakce – obešel stůl a prudce udeřil zaměstnankyni do hlavy, následně ještě vysadil dveře, které byly po celou dobu jednání otevřené, a začal velmi nevybíravě nadávat. Napadení bylo ohlášeno na tísňovou linku Policie ČR, která v řádu několika minut na místo incidentu přijela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Na páteční večer připravil Temelín pro rodiny s dětmi stezku odvahy

22:33 ČEZ: Na páteční večer připravil Temelín pro rodiny s dětmi stezku odvahy

Pohodová procházka za určitým cílem, ale i odměna za splněné úkoly. Takový program na páteční večer …