ČSSZ: V čele žebříčku nemocnosti jsou tradičně respirační onemocnění

18.11.2017 10:55 | Zprávy

Nemoci dýchací soustavy byly letos od ledna do září nejčastější příčinou dočasné pracovní neschopnosti (DPN) přesně v 466 446 případech a jsou tedy důvodem 37 % ukončených „neschopenek“. Onemocnění pohybové soustavy evidovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) za stejné období u 243 390 ukončených případů DPN, podílely se na 20 % neschopenek.

ČSSZ: V čele žebříčku nemocnosti jsou tradičně respirační onemocnění
Foto: ČSSZ
Popisek: Česká správa sociálního zabezpečení

Ze statistik ČSSZ vyplývá, že v průměru nejkratší dobu strávili lidé na tzv. neschopence s akutními infekcemi dýchacích cest (zhruba 15 dní), léčba nemocí pohybové soustavy trvala téměř 67 dní. Nemoci s časově nejnáročnější léčbou představují tuberkulóza (211 dní) a onkologická onemocnění (téměř 182 dní).

Informace o počtu ukončených případů DPN dle skupin diagnóz a pohlaví za předcházející roky jsou k dispozici na www.cssz.cz v sekci Statistiky (ZDE).

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Aršík s detailem meandru řeky Moravy

22:04 Česká pošta: Aršík s detailem meandru řeky Moravy

Litovelské Pomoraví je název nového příležitostného poštovního aršíku, který Česká pošta uvede do pr…