Podle sezónně očištěných údajů reálně vzrostl v 1. čtvrtletí úhrn peněžních a nepeněžních příjmů domácností proti předchozímu čtvrtletí o 4,2 % a reálná spotřeba na obyvatele o 5,5 %. Míra investic nefinančních podniků se zvýšila proti předchozímu čtvrtletí o 0,2 procentního bodu.
Nefinanční podniky: investice rostou
Míra zisku1 v 1. čtvrtletí byla 48,4 %, což je o 0,8 procentního bodu (p. b.) méně než v předchozím čtvrtletí a o 1,0 p. b. méně než před rokem. Celkové mzdové náklady nefinančních podniků vzrostly meziročně o 9,2 %. Míra ziskovosti tuzemských podniků zůstává i tak nadprůměrná, neboť dle dostupných údajů Eurostatu se průměrná míra zisku nefinančních podniků za EU dlouhodobě pohybuje okolo 40,0 %. Míra investic2 se zvýšila proti předchozímu čtvrtletí o 0,2 p. b. a dosáhla 28,1 %. Meziročně vzrostla rovněž o 0,2 p. b.
Domácnosti: reálná spotřeba na obyvatele v 1. čtvrtletí vzrostla o 5,5 %
Úhrn peněžních a nepeněžních příjmů domácností na obyvatele3 reálně vzrostl v 1. čtvrtletí proti předchozímu čtvrtletí o 4,2 %, meziročně o 2,8 %. Reálná spotřeba domácností na obyvatele4 rostla mezičtvrtletně rychlejším tempem, tedy o 5,5 %, meziročně rostla o 2,8 %.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Proč jste se zapojili do americké muniční iniciativy?
A českou nepodporujete? A proč ji vlastně nepodporujete?
Další články z rubriky
22:03 NP Šumava: Lávka ve výběhu vlků je opět přístupná
Větší část vyhlídkové lávky, ze které je možné pozorovat vlky v Návštěvnickém centru Srní, je turist…
- 19:15 Právníci ÚZSVM uspěli u Ústavního soudu ve sporu o výstavbu větrných elektráren
- 18:04 ČEZ: Léto pod proudem na Hučáku
- 17:15 Notino uzavřelo fiskální rok s obratem 1,76 miliardy eur. Po transformaci zrychluje další růst
- 16:08 Pražské služby: Léto prověřuje popeláře
- 13:21 Český rozhlas: Vinohradská 12 překročila hranici 100 milionů stažení



