ČSÚ: Ekonomika cestovního ruchu v krajích v roce 2023 posílila

28.05.2025 7:33 | Tisková zpráva

Ekonomické výsledky cestovního ruchu se v roce 2023 ve všech krajích Česka výrazně zlepšily, přičemž k oživení nejvíce přispěla Praha.

ČSÚ: Ekonomika cestovního ruchu v krajích v roce 2023 posílila
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Nejvyšší podíl zaměstnanosti v cestovním ruchu tradičně vykazoval Karlovarský kraj. V Praze nicméně odešla z oboru během čtyř let desetina zaměstnanců.

V roce 2023 činil celkový objem výdajů za cestovní ruch na našem území 328,9 miliardy korun a hrubá přidaná hodnota sektoru dosáhla 161,0 miliard korun. Ve stejném roce cestovní ruch zaujímal podíl 2,30 % hrubé přidané hodnoty Česka, zatímco v roce 2022 to bylo 2,11 % a během pandemických let jen 1,45 - 1,50 %. V roce 2023 činila zaměstnanost v oboru 224,3 tisíce osob, což bylo meziročně o 2,2 % více.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci odhalili distribuční sklad s nelegálním léčivem

7:27 Celní správa: Celníci odhalili distribuční sklad s nelegálním léčivem

Při koordinované kontrole několika státních orgánů, která proběhla dne 11. června, odhalili příslušn…