ČSÚ: HDP v roce 2015 vzrostl o 4,3 %

05.03.2016 20:23 | Zprávy

Podle zpřesněného odhadu se hrubý domácí produkt ve 4. čtvrtletí zvýšil meziročně o 4,0 % a oproti předchozímu čtvrtletí se nezměnil. Hrubá přidaná hodnota vzrostla meziročně o 3,8 % a mezičtvrtletně o 0,5 %. Růst HDP za celý rok 2015 činil 4,3 %.

ČSÚ: HDP v roce 2015 vzrostl o 4,3 %
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Česká ekonomika na konci roku 2015 nadále rostla, ale pomalejším tempem než v předchozích čtvrtletích. Hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o cenové vlivy a sezónnost[1] byl ve 4. čtvrtletí o 4,0 % vyšší než před rokem. V porovnání s předchozím čtvrtletím se HDP nezměnil[2].

O pokračujícím růstu výkonnosti domácí ekonomiky vypovídá i pozitivní mezičtvrtletní vývoj hrubé přidané hodnoty. Oproti 3. čtvrtletí byla hrubá přidaná hodnota (HPH) vyšší o 0,5 %, meziročně se zvýšila o 3,8 %.

Vývoj hrubého domácího produktu v %

 

1. čtvrtletí

2. čtvrtletí

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EK

Kolik % dáváte tomu, že po roce 2030 bude EK v lepším složení než je teď a bude víc racionální? Já se bojím, že nebude. Mimochodem, vy jste pro naše členství v EU nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS zahájil řízení v oblasti domácích potřeb

20:14 ÚOHS zahájil řízení v oblasti domácích potřeb

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v polovině května zahájil správní řízení s několika vzáj…