ČSÚ: Obnovená tradice setkání předsedů

3. 9. 2015 7:34

V Liblicích na Mělnicku se dnes setkali předsedové šesti ústředních správních úřadů. Diskutovali o implementaci služebního zákona.

ČSÚ: Obnovená tradice setkání předsedů
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Jednání se zúčastnili předsedové Iva Ritschelová z Českého statistického úřadu, Dana Drábová ze Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Alena Vitásková z Energetického regulačního úřadu, Jaromír Novák z Českého telekomunikačního úřadu, Karel Večeře z Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního, Martin Štemberka z Českého báňského úřadu a také náměstci a ředitelé těchto institucí, jakož i Úřadu pro ochranu osobních údajů, kteří jsou zodpovědní za danou problematiku. „Rozhodli jsme se obnovit tato setkání a navázat na přerušenou tradici. Naše úřady mají mnoho společného. Rádi bychom sdíleli informace a vzájemně se vyměňovali zkušenosti,“ uvedla Iva Ritschelová.

První z plánované řady diskusí předsedů jmenovaných úřadů se týkala problémů spojených s implementací služebního zákona. Hovořilo se zejména o nárůstu administrativních povinností, o metodických pokynech a vzorech rozhodnutí. Jednotlivé úřady se shodly zejména na očekávaných problémech při obsazování volných služebních míst odborníky. V Českém statistickém úřadě podalo žádost o přijetí do služebního poměru 1.008 zaměstnanců z celkového počtu 1.093 služebních míst řadových státních zaměstnanců, která mají být obsazena. Zbývající zaměstnanci o přijetí do služebního poměru nepožádali, především z důvodu úvazku na dobu určitou či očekávaného odchodu do starobního důchodu.

Téma příštího setkání předsedů bude zaměřeno na udržení vysoké odborné úrovně a nezávislosti zmiňovaných ústředních správních úřadů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turecká JE Akkuyu má omezené stavební povolení pro 2. blok

17:55 Turecká JE Akkuyu má omezené stavební povolení pro 2. blok

Turecký jaderný dozor Turkish Atomic Energy Authority (TAEK) vydal 14. prosince 2018 společnosti Akk…