ČSÚ: Pokles v cestovním ruchu ve třetím čtvrtletí pokračoval

09.11.2020 10:06 | Zprávy

Ve třetím čtvrtletí se celkový počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních meziročně snížil o 20,7 % a počet přenocování poklesl o 16,8 %. Letní sezóna přinesla oživení poptávky po ubytování, ale pouze z řad domácích hostů, cizinci stále chyběli.

ČSÚ: Pokles v cestovním ruchu ve třetím čtvrtletí pokračoval
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

„Ve třetím čtvrtletí letošního roku se počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních meziročně snížil o 21 % a počet přenocování poklesl o 17 %. Letní sezóna ovšem přinesla oživení poptávky domácích hostů. Různé akční cenové balíčky nalákaly Čechy mimo jiné i do hotelů vyšších kategorií. V pětihvězdičkových hotelích se tak příjezdy rezidentů meziročně zvýšily dvojnásobně a ve čtyřhvězdičkovém ubytování o 38 %. Návrat turistů z ciziny se však nekonal, všechny klíčové zdrojové trhy zůstaly hluboko pod loňskými čísly,“ říká Pavel Vančura, vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu a služeb ČSÚ.

tabulka

tabulka

Počet přenocování hostů v hromadných ubytovacích zařízeních dosáhl ve 3. čtvrtletí letošního roku 17,4 milionu nocí, což bylo o 16,8 % méně než ve stejném období loňského roku. V absolutním vyjádření došlo k poklesu o 3,5 milionu nocí. Počet přenocování zahraničních hostů se snížil o 68,5 %. Naopak z pohledu domácích turistů bylo toto léto úspěšné. Češi strávili v ubytovacích zařízeních o 17,2 % více nocí než loni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Máte pro svá tvrzení o zlodějích nějaké důkazy?

Tvrdíte - Fialova zlodějská banda. Kdo přesně a jaké proto máte důkazy? Netvrdím, že v ODS nedochází třeba ke korupci, ale v jaké straně u nás k ní nedochází?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS povolil fúzi v oblasti pražského realitního developmentu

16:14 ÚOHS povolil fúzi v oblasti pražského realitního developmentu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení soutěžitelů, v jehož důsledku mají společnosti …