ČSÚ: Tržby maloobchodu rostly v dubnu hlavně díky vyššímu prodeji oděvů a obuvi

07.06.2022 16:09 | Tisková zpráva

Meziročně se tržby v maloobchodě v dubnu zvýšily reálně o 6,2 %, meziměsíčně vzrostly o 0,1 %.

ČSÚ: Tržby maloobchodu rostly v dubnu hlavně díky vyššímu prodeji oděvů a obuvi
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Meziměsíčně se tržby v maloobchodě kromě motorových vozidel1) zvýšily v dubnu reálně o 0,1 %, přičemž za potraviny vzrostly o 0,4 % a za nepotravinářské zboží o 0,3 %, naopak za pohonné hmoty klesly o 2,3 %. Meziročně se maloobchodní tržby zvýšily reálně o 6,2 %, v tom za nepotravinářské zboží o 9,2 %, za pohonné hmoty o 8,1 % a za potraviny o 1,6 %.

tabulka

„Maloobchodní tržby se v dubnu meziročně zvýšily ve všech sortimentních skupinách prodejen. Výrazněji rostly tržby v prodejnách s nepotravinářským zbožím, které byly loni zavřené v důsledku pandemie koronaviru. Nejvíce se zvýšily tržby prodejnám s oděvy a obuví a s výrobky pro kulturu, sport a rekreaci, přesto tyto dva sortimenty ještě nedosáhly úrovně roku 2019,“ říká Jana Gotvaldová, vedoucí oddělení statistiky obchodu, dopravy a služeb.

graf

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Supervelmoc

Myslíte, že dnes ještě existuje supervelmoc? Považujete za supervelmoc Rusko nebo Čínu? A kdo je podle vás nyní nejsilnějším hráčem na světě a proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Vyhodnocení akce SPEED MARATHON 2026

7:33 Policie ČR: Vyhodnocení akce SPEED MARATHON 2026

Do letošní celoevropské dopravně bezpečnostní akce pořádané v rámci evropského sdružení ROADPOL se n…