ČSÚ: Tržby ve službách rostly pouze díky vyššímu počtu pracovních dní

08.11.2019 17:11 | Zprávy

Ve 3. čtvrtletí tržby ve službách očištěné o kalendářní vlivy meziročně reálně klesly o 1,1 %, bez očištění vzrostly o 0,3 % (ve 3. čtvrtletí 2019 bylo o 3 pracovní dny více než ve 3. čtvrtletí 2018). Sezónně očištěné tržby se mezičtvrtletně snížily o 0,9 %.

ČSÚ: Tržby ve službách rostly pouze díky vyššímu počtu pracovních dní
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

„Tržby ve službách zaznamenaly ve 3. čtvrtletí nejnižší růst od konce roku 2014. Vyšší tržby oproti loňsku vykázaly pouze sekce ubytování a stravování a informační a komunikační činnosti. Odvětví, kterému se však v tomto čtvrtletí dařilo, byly poštovní a kurýrní služby, které vykázaly nejvyšší meziroční růst za posledních osmnáct let,“ říká Marie Boušková, ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Jak byste problém s drahou naftou a benzínem řešil vy?

Nebo byste ji právě neřešili, abyste lidi přiměli si pořizovat elektroauta? Uvědomujete si, že na to většina lidí nemá, ani že na to není ČR připravena? Jak třeba chcete řešit nabíjení na velkých sídlištích nebo vůbec místech, kde je problém vůbec zaparkovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Iuridicum Remedium: Kdo je nominován na Ceny Velkého bratra?

22:03 Iuridicum Remedium: Kdo je nominován na Ceny Velkého bratra?

V úterý 14. dubna 2026 budou v pražském klubu Bike Jesus slavnostně vyhlášeny Ceny Velkého bratra za…