ČSÚ: V Žiželicích zvolili nové zastupitelstvo

16.06.2019 15:32

V sobotu voliči vybrali nové zastupitele v Žiželicích v Ústeckém kraji. Volby se v obci s 343 zapsanými voliči uskutečnily v rámci jednoho volebního okrsku. O sedm mandátů usilovalo 49 kandidátů, volební účast dosáhla 67,06 %.

ČSÚ: V Žiželicích zvolili nové zastupitelstvo
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

 Mandát získal 1 muž a 6 žen. Průměrný věk zvolených zastupitelů je 47,6 let. Nejstaršímu zvolenému je 59 let, dvěma nejmladším 41 let.

„Přestože se v tomto termínu uskutečnily volby pouze v jedné obci, Český statistický úřad musel být připraven jako v případě jakýchkoliv jiných voleb. Proběhly zátěžové testy, zkoušky systému i proškolení všech zaměstnanců, kteří se na volbách podíleli. Velmi proto vítáme iniciativu k zavedení pevných volebních dnů, která by do budoucna proces zpracování zefektivnila,“ říká Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně Českého statistického úřadu.

O některý z mandátů v sedmičlenném zastupitelstvu se ucházelo celkem 49 platných kandidátů, jejichž průměrný věk byl 45,9 let. Nejmladšímu kandidátovi bylo v době voleb 18 let, nejstaršímu 66 let. Plných 47 % z celkového počtu kandidátů tvořily ženy, kterých bylo 23. Pro nové volby bylo v Žiželicích zaregistrováno šest kandidátních listin, z toho pět místních sdružení nezávislých kandidátů a jedna kandidátní listina politické strany.

Bez politické příslušnosti bylo 48 kandidátů, tedy 98 %, členem politické strany byl jeden kandidát.

Výsledek voleb byl zpracován v sobotu v 23.50 hodin a v pondělí jej projedná Státní volební komise. Po schválení budou výsledky uveřejněny ve Sbírce zákonů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství silnic a dálnic uvádí do provozu rekonstruovanou křižovatku u Tovéře

13:30 Ředitelství silnic a dálnic uvádí do provozu rekonstruovanou křižovatku u Tovéře

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje v pondělí 22. července rekonstruovanou křižovatku u Tovéře n…