ČSÚ vydává Kalendář Rychlých informací na rok 2017

26.09.2016 13:21

Český statistický úřad už má harmonogram pro publikaci Rychlých informací v příštím roce. Právě dnes vydává jejich nový seznam a kalendář. Naleznete je na webových stránkách www.czso.cz.

ČSÚ vydává Kalendář Rychlých informací na rok 2017
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu
reklama

Kalendář Rychlých informací obsahuje celkem 21 položek, které budou publikovány ve 155 termínech. První Rychlá informace s údaji za rok 2017 vyjde 24. ledna 2017, poslední pak 4. dubna 2018.

Seznam již nezahrnuje údaje o šetření průměrných cen vybraných výrobků – pohonné hmoty a topné oleje (týdenní periodicita) a o šetření průměrných cen vybraných výrobků – potravinářské výrobky (měsíční periodicita). Tyto výstupy totiž svým obsahem ani formou už neodpovídaly současné definici Rychlých informací. Zařazeny mezi ně byly v minulosti, a to z technologických důvodů. „Platí ale, že ČSÚ bude tyto informace dál standardně a řádně zveřejňovat ve stejných termínech, a to v podobě časových řad. Pro uživatele to bude mnohem přínosnější,“ konstatovala Petra Kuncová, ředitelka odboru informačních služeb ČSÚ.

Nový Kalendář Rychlých informací je každoročně zveřejňován na konci září. Oznámené termíny vydání Rychlých informací mimo jiné garantují rovný přístup všech uživatelů ke statistickým údajům, vysvětluje předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová: „Protože všichni rok dopředu vědí, kdy budeme zveřejňovat která data, nemůže vzniknout sebemenší domněnka o tom, že by některé zprávy mohly být vydávány účelově, například v návaznosti na politické dění nebo na jiné konkrétní události.“

Rychlá informace je typ produktu ČSÚ, který je v souladu s Katalogem Rychlých informací a Katalogem produktů zveřejňován v předem stanovený den vždy přesně v 9:00 na webových stránkách www.czso.cz, a to v češtině i angličtině. Rychlé informace pravidelně přinášejí stručné zprávy o aktuálním ekonomickém či demografickém vývoji. Pojednávají např. o inflaci, HDP, průměrných mzdách, zaměstnanosti a nezaměstnanosti, výsledcích průmyslu, stavebnictví nebo o odhadech sklizní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…