ČT: Ceny české filmové kritiky - dvě nominace pro Show!

12.01.2014 20:29

Dvě nominace na Ceny české filmové kritiky získal koprodukční dokument České televize Show! Snímek o zákulisí tuzemského zábavního průmyslu byl nominován v kategorii Nejlepší dokumentární film a režisér Bohdan Bláhovec na cenu RWE pro objev roku.

ČT: Ceny české filmové kritiky - dvě nominace pro Show!
Foto: ČT
Popisek: Nové logo České televize
reklama

Show! přináší autentický, v mnohém překvapivý až šokující pohled do života dívčí kapely. Její manažer, otec jedné z členek, ji zakládá jako výhodný a promyšlený byznys. Vytváří tak čistě komerční produkt s cílem ovládnout trh s dětskou populární hudbou.

Film získal Cenu diváků v kategorii Česká radost na loňském Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Tady, ale i po listopadovém uvedení do kin, vyvolal diskuze o tom, kde je hranice mezi rolí rodiče a manažera. „Chování hlavní postavy filmu, manažera skupiny, je v mnoha věcech kontroverzní a sporné,“ uvedl před premiérou Bohdan Bláhovec, který Show! natočil jako absolventský film na pražské FAMU. „Mně šlo však spíše o to vytvořit film, který bude zamyšlením nad standardy, ve kterých žijeme, a jemu samotnému nabídne upřímný pohled do zrcadla. Myslím, že se to povedlo a důkazem toho byla i jeho snaha právní cestou zamezit projekci filmu. Každopádně vím, že je to v jádru poctivý chlap, který se snaží dělat věci nejlépe, jak dovede a myslí to celé vlastně dobře. Jen mu nedochází mnoho důsledků vlastního chování a film je zčásti ukázal. Osobně věřím, že za čas pochopí, co jsem filmem zamýšlel, dojde určité sebereflexe a situace se uklidní.“

Ceny české filmové kritiky vyhlašuje profesní organizace filmových novinářů a publicistů Sdružení českých filmových kritiků o.s.. Letos budou vyhlášeny 25. ledna.

Hana Orošová, tisková mluvčí TS Brno

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Česká televize
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Od úterý začnou jezdit vlaky IDS JMK na Slovensko

16:32 Jihomoravský kraj: Od úterý začnou jezdit vlaky IDS JMK na Slovensko

V návaznosti na obnovení volného pohybu mezi Českem, Slovenskem a Rakouskem začal Jihomoravský kraj…