ČT: Jiří Langmajer na stopě sériového vraha

23. 2. 2015 20:52

Režisér Jiří Strach se vrátil do Brna, aby tady pro Českou televizi natočil sedmidílný kriminální seriál Labyrint. Vyšetřování brutálních vražd se ujímá major Remeš v podání Jiřího Langmajera. Dále hrají Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Zuzana Kajnarová, Anna Linhartová, Lukáš Hlavica, Pavel Batěk, Miroslav Donutil, Lenka Vlasáková a další. Autorem scénáře je Petr Hudský. Labyrint vzniká v Tvůrčí producentské skupině Davida Ziegelbauera.

ČT: Jiří Langmajer na stopě sériového vraha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Nález těla muže, kterého kdosi zabil v duchu středověkých mučících praktik, je jen začátkem série děsivých událostí. Kdo a proč vraždí? Je za několika mrtvými jediný pachatel? Mají události z jihu Moravy něco společného s již objasněnou vraždou na Slovensku? Pátrání po pachateli postupně rozkrývá tajemství, které vraha motivuje k dalším činům. Policisté si záhy uvědomují, že se stávají součástí příběhu, který má hodně společného s Posledním soudem, a který snad ze záhrobí režíruje samotný Hieronymus Bosch…  „Síla scénáře u mysteriózního žánru leží vždycky v jeho napínavosti. V případě Labyrintu, kdy propojujeme současnost s tajemnou historií, jsem si téměř jistý, že když někdo uvidí jeden díl, nebude se moci dočkat dalšího,“ zamýšlí se režisér Jiří Strach a s nadsázkou dodává: „Prostě chci, aby si divák užil drobet Strachu…“.

„Jsem přesvědčený, že tímto seriálem nabídneme divákům České televize nový rozměr české krimi,“slibuje nevšední podívanou kreativní producent České televize David Ziegelbauer a dodává: „Je to vlastně jeden velký sedmihodinový příběh, který běží takovým tempem, že diváka nenechá ani na chvíli vydechnout.“
Seriál natáčí Jiří Strach především v Brně a na Blanensku, ale i na dalších místech včetně slovenských lokalit. Štáb bude až do června k vidění v několika ulicích jihomoravské metropole, ale například také v Rudici v Moravském krasu nebo v Jevíčku. „Bude to náročné natáčení, to bezesporu,“ říká režisér Jiří Strach a jedním dechem diváka ujišťuje, že nemá rád kompromisy, a proto půjde při natáčení do maxima. „Uvidíme, jestli se to v takovém objemu dá vydržet, zejména fyzicky,“ doplňuje. Zda a jak se mu kriminálka Labyrint povedla, uvidí diváci ve vysílání České televize zřejmě letos na podzim.

Režisér Jiří Strach (Ďáblova lest, Santiniho jazyk, Operace Silver A, Ztracená brána, Vrásky z lásky, BrainStorm, Anděl Páně, Tři životy…) spolupracuje s brněnským studiem České televize už několik let. Natočil tady mj. pohádku Šťastný smolař a evropský televizní film roku 2014 Osmy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Česká televize

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy jsou partnerem 22. ročníku Literárních Františkových Lázní

8:23 České dráhy jsou partnerem 22. ročníku Literárních Františkových Lázní

Festival Literární Františkovy Lázně se letos koná ve dnech 17. – 21. října. Jeho nedílnou součástí …