ČTÚ: Evropská komise notifikovala úhradu čistých nákladů České poště ze státního rozpočtu

28. 2. 2018 15:09

Evropská komise posoudila státní podporu České poště, s.p., za roky 2013 až 2017 jako souladnou s pravidly EU. Komise posuzovala úpravu podle pravidel EU o státní podpoře v oblasti kompenzace veřejných služeb. Ty umožňují státu, aby firmám za určitých podmínek kompenzoval dodatečné náklady na poskytování veřejné služby.

ČTÚ: Evropská komise notifikovala úhradu čistých nákladů České poště ze státního rozpočtu
Foto: ČTÚ
Popisek: ČTÚ

Český telekomunikační úřad, ve spolupráci s ÚOHS a dalšími orgány státní správy úspěšně dokončil notifikační řízení u Evropské komise ve věci veřejné podpory při úhradě čistých nákladů z poskytování základních služeb Českou poštou.

Česká pošta jako držitel poštovní licence měla v uvedeném období uloženu povinnost poskytovat základní služby trvale na celém území České republiky za stejných podmínek všem uživatelům, za dostupnou cenu a ve stanovené kvalitě. Základními službami pak jsou nejdůležitější poštovní a zahraniční poštovní služby, které jsou pro veřejnost nezbytné (obyčejné zásilky a balíky, doporučené zásilky, cenné zásilky a poštovní poukázky).

Pošta nyní může žádat o úhradu čistých nákladů představujících nespravedlivou finanční zátěž. Tyto čisté náklady jsou následně ověřovány ČTÚ a žadateli mohou být vyplaceny do limitu stanoveného zákonem o poštovních službách.

Evropská komise došla k závěru, že kompenzace České poště vychází ze spolehlivé metodiky, která zajistí, že nepřekročí náklady nutné pro zajištění dostupnosti veřejné služby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

THMP: Hnutí pro Prahu dluží za pronájem reklamních ploch skoro půl milionu

22:01 THMP: Hnutí pro Prahu dluží za pronájem reklamních ploch skoro půl milionu

V červnu 2017 Rada hlavního města Prahy schválila pronájem veřejného osvětlení politickým stranám za…