ČTÚ: Rada rozhodla o udělení poštovní licence České poště

17.12.2017 11:22

Rada Českého telekomunikačního úřadu rozhodla na svém zasedání o udělení poštovní licence z moci úřední pro období od 1. ledna 2018 do 31. prosince 2022 České poště, s.p. Ta bude i nadále povinna zajistit na celém území České republiky všeobecnou dostupnost základních služeb.

ČTÚ: Rada rozhodla o udělení poštovní licence České poště
Foto: ČTÚ
Popisek: ČTÚ
reklama

Rada dále souhlasila se zahájením veřejné konzultace o návrhu opatření obecné povahy č. SP/3/XX.2018-Y, kterým se mění příloha č.11 platného síťového plánu signalizace veřejných komunikačních sítí. ČTÚ tím reaguje na vyhlášku č. 267/2017 Sb., o lokalizaci a identifikaci volajícího při volání na čísla tísňových volání, když dochází ke zpřesnění vymezení sektoru základnové stanice pro snazší geografickou lokalizaci volajícího.

ČTÚ na základě schválení Radou zahájil dne 12. prosince meziresortní připomínkové řízení k návrhu změny nařízení vlády č. 154/2005 Sb., o stanovení výše a způsobu výpočtu poplatků za využívání rádiových kmitočtů a čísel. Jde o realizaci jednoho z opatření Akčního plánu k provedení nedotačních opatření pro podporu plánování a výstavby sítí elektronických komunikací, přijatého v květnu vládou. Návrh snižuje výši poplatků za rádiové kmitočty nezbytné pro poskytování vysokorychlostní služby přístupu k internetu v mobilních sítích i prostřednictvím bezdrátového přístupu v pevném místě.

Po ukončení veřejné konzultace o návrhu rozhodnutí o stanovení společnosti Česká telekomunikační infrastruktura podnikem s významnou tržní silou na trhu č. 4 (velkoobchodní služby s vysoce kvalitním přístupem poskytovaným v pevném místě) souhlasila Rada ČTÚ s odesláním materiálu k připomínkám Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Dále Rada projednala a schválila vydání monitorovací zprávy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci úspěšně hodnotí kontrolní akci „ROAD 8“ na dálnici D8

22:57 Celní správa: Celníci úspěšně hodnotí kontrolní akci „ROAD 8“ na dálnici D8

?Celní správa ČR provedla ve dnech 17. až 19. září 2020 koordinovanou kontrolní akci „ROAD 8". Ta by…