ČVUT: Bez strojařů to nepůjde

05.02.2015 14:15

Svaz průmyslu a dopravy spolu s ministerstvem školství vyhlásily rok 2015 „Rokem průmyslu a technického vzdělávání“. Řadou akcí chtějí zlepšit image průmyslových podniků, řemesel, technických či učňovských oborů a zvýšit zájem dětí a studentů o vědu, fyziku nebo matematiku. Skvělá myšlenka, která by neměla zůstat nepovšimnutá. Fakulta strojní ČVUT v Praze se k ní připojuje a připravila Den otevřených dveří. Dveře se pro zájemce z řad možných budoucích studentů, ale i zájemců z veřejnosti, otevřou 11. února od 9 hodin v pražských Dejvicích.

ČVUT: Bez strojařů to nepůjde
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Během celého dne bude pro účastníky připraven zajímavý program. Kromě prohlídky školy, laboratoří a praktických ukázek bude příležitost i pohovořit se studenty a vyučujícími. Zajímavou součástí dne bude i možnost si vyzkoušet přijímací testy na nečisto. Adepti si je vyplní a následně nechají vyhodnotit. Získají tak velice dobrý obraz jejich znalostí a možnost si je případně zavčas doplnit.

Každý návštěvník Dne otevřených dveří FS ČVUT tak získá jedinečné informace o studiu oboru, jenž tvoří okolo dvou třetin HDP České republiky. To je totiž skutečnost, která je veřejnosti poměrně málo známá. Strojaři jsou pro naši ekonomiku nepostradatelní a jejich potřebnost je, na rozdíl od mnoha jiných oborů, zcela nezpochybnitelná.  Studium strojních oborů zajistí každému absolventovi jistotu budoucího povolání a stálost zaměstnání. Děkan FS ČVUT v Praze prof. Michael Valášek k tomu dodává: „Naši absolventi jsou na pracovním trhu velmi žádaní, velké podniky postrádají šikovné lidi se znalostmi, které studiem u nás získají. Rozhodně se nemusí obávat, že by zůstali bez práce. Dokonce jsem přesvědčen, že bude o ně ze strany průmyslových podniků takový zájem, až budou muset řešit dilema, kterému z nich dát přednost. Myslím, že je na čase vážně hovořit o potřebě získávání mladých lidí, kterým se strojařina stane smyslem a náplní života, abychom si udrželi pověst průmyslové země“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta připomíná Jiřího Hanzelku a Miroslava Zikmunda

12:19 Česká pošta připomíná Jiřího Hanzelku a Miroslava Zikmunda

Česká pošta představila ve čtvrtek 14. února 2019 příležitostný aršík „Století Jiřího Hanzelky a Mir…