ČVUT: Den otevřených dveří poprvé na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské

25.02.2019 18:47

Letos poprvé otevírá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská dveře i v sobotu a na návštěvníky se těší nejen její jaderný reaktor.

ČVUT: Den otevřených dveří poprvé na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.
reklama

V sobotu 2. března 2019 budou mít zájemkyně a zájemci příležitost prozkoumat možnosti studia na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI). Fakulta se tak rozhodla vyjít vstříc těm, kdo z různých důvodů nemohli dorazit na jeden z předchozích dnů otevřených dveří, které proběhly v úterý. Program v hlavní budově (Břehová 7, Praha 1) začíná sice až v 10.00, nicméně zájemci o návštěvu štěpného jaderného reaktoru by měli dorazit před 9.00 hod., protože se musí s platným občanským průkazem registrovat a v 9.15 hod. už zamíří s doprovodem k reaktoru v Troji.

„Sobotní den otevřených dveří je pro FJFI premiéra. Rozhodli jsme se nabídnout možnost důkladně se seznámit s naší fakultou, jejím zázemím, vědeckými aktivitami i informacemi o přijímacím řízení, studentským životem a perspektivou dalšího uplatnění také studentům středních škol zdaleka či těm, kdo se nemohli ze školy uvolnit při předchozích podobných akcích. Samozřejmě ale mohou dorazit i ti, kdo u nás už byli a třeba nestihli vše nebo si chtějí některé věci ujasnit,“ upřesňuje Eva Prostějovská, jedna z organizátorů akce.

Program sobotního Dne otevřených dveří je soustředěn do budovy v Břehové ulici 7 (Praha 1), odkud ráno vyrazí zájemci na prohlídku školního štěpného jaderného reaktoru do budovy V Holešovičkách 2 (Praha 8). Odpoledne, po přednášce o přijímacím řízení, se pak zájemci mohou organizovaně vydat na návštěvu pracoviště počítačových systémů pro vysoce výkonné počítání do budovy v Trojanově 13 (Praha 2). V hlavní budově budou kromě informačních stánků připravené také exkurze do chemických laboratoří či na virtuální urychlovač částic.

Kromě Dne otevřených dveří budou mít zájemci o studium na FJFI celou řadu dalších příležitostí, jak se s fakultou a jejími aktivitami blíže seznámit. Jen necelý týden po sobotním dni otevřených dveří to je například akce Staň se na den částicovým fyzikem (8. března 2019) a v červnu Týden vědy na Jaderce (16. až 21. června 2019). Fakulta pro střední školy připravuje také exkurze v rámci cyklu Den na Jaderce a další aktivity. Více informací o akcích pro střední školy najdete na webu.

Bližší informace o Dni otevřených dveří jsou ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí předložilo vládě Zprávu o plnění vlastnické politiky státu

22:56 Ministerstvo financí předložilo vládě Zprávu o plnění vlastnické politiky státu

Ministerstvo financí zpracovalo Zprávu o plnění opatření vyplývajících ze Strategie vlastnické polit…