ČVUT: Den otevřených dveří v Národním centru Průmyslu 4.0 láká na inovativní technologie

29.10.2019 16:34

Národní centrum Průmyslu 4.0 a Testbed pro Průmysl 4.0 otevřou své dveře odborné i široké veřejnosti 6. 11. 2019 od 9:30 do 16:30. Návštěvníky čeká nabitý konferenční program, který se zaměřuje na Digitalizaci od A do Z včetně praktických případových studií. Představíme zde mimo jiné metodu pro vyhodnocování úrovně digitalizace podniku, kterou vyvinuli odborníci CIIRC ČVUT. Partneři Centra představí své technologické novinky – včetně závodní motorky Siemens napojené na chytré technologie, první koloběžky na světě vyrobené metodou 3D tisku kovů nebo modelu autonomního letadla s kolmým startem Zuri vytištěným centrem 3D tisku CIIRC ČVUT.

ČVUT: Den otevřených dveří v Národním centru Průmyslu 4.0 láká na inovativní technologie
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

V Národním centru Průmyslu 4.0 si uvědomujeme, že o digitalizaci se často mluví, ale konkrétních příkladů je stále málo. Na podzimní Den otevřených dveří se nám podařilo pozvat unikátní panel odborníků z řad partnerů Centra, kteří jsou lídry na poli digitalizace a kteří představí konkrétní řešení především pro malé a střední firmy.

Jak podporují SME a digitalizaci Hospodářská komora ČR a Svaz průmyslu a dopravy ČR, budou prezentovat viceprezidenti těchto institucí Irena Bartoňová-Pálková a Radek Špicar. Možnosti financování pomocí inovačních voucherů představí Středočeské inovační centrum, „Jak na robota“ – praktickou aplikaci pro usnadnění robotizace ve firmách pak Jiří Holoubek, prezident Elektrotechnické asociace. Příklady z praxe si ukážeme na případových studiích společností DEL a Digimat. Ukážeme vám i možnosti pro bezpečné sdílení dat dle asociace International Data Spaces.

Zatímco konferenční program je svou praktickou orientací určen především pro zástupce firem, prohlídka Testbedu pro Průmysl 4.0 a stánků partnerů centra zaujme laickou i odbornou veřejnost a všechny fanoušky inovativních technologií.

  • Testbed pro Průmysl 4.0 je základní součástí nově založeného centra RICAIP (ZDE), což bude Evropské centrum excelence v oblasti umělé inteligence a průmyslové robotiky. Ukážeme vám zde flexibilní robotickou montážní linku provádějící automatickou montáž a demontáž modelových autíček a simulaci výrobní linky ve virtuální a rozšířené realitě.
  • Propojení stroje, senzorů a cloudové platformy MindSphere ztělesňuje "chytrá" závodní motorka Honda CBR 600RR, kterou osobně představí její jezdkyně Petra Fuchsíková ZDE.
  • Zuri - autonomní elektrické letadlo s kolmým startem a plánovaným doletem až 700 km. Ukážeme vám model letadla vytištěného na 3D tiskárně v Centru 3D tisku CIIRC ČVUT, který slouží pro testování v aerodynamickém tunelu.
  • 1. koloběžka na světě vyrobená metodou 3D tisku kovů byla vytištěna v centru aditivní výroby Protolab při VŠB-TUO. Aditivní výroba a 3D tisk patří mezi žádané inovativní technologie průmyslu 4.0, které umožní nejen významnou úsporu nákladů.
  • Uvidíte demonstraci kolaborativního robota UR5 ovládaného hlasem, který odpovídá a orientuje se v prostoru - ukázka spolupráce člověka a stroje pro montáž a optickou kontrolu smontovaných částí.

Detailní program akce naleznete ZDE. Vstup na Den otevřených dveří je zdarma po předchozí registraci na webu Centra ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo životního prostředí: Federace EUROPARC ocenila české národní parky

22:33 Ministerstvo životního prostředí: Federace EUROPARC ocenila české národní parky

Na mezinárodní konferenci panevropské Federace chráněných území Evropy EUROPARC v rakouském Pamhagen…