„Čtvrtý ročník přednáškového cyklu na Fakultě architektury ČVUT, podporovaný Sto-Foundation, je letos věnován čtyřem významným evropským architektům tří různých generací, které spojuje vizionářský a mezioborový přístup k tvorbě,“ vysvětluje programový záměr proděkanka pro zahraniční vztahy doc. Irena Fialová. Přednášky se budou konat vždy v pondělí od 18.30 hodin v sále Gočár, Fakulta architektury ČVUT v Praze, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice. Přednášky v anglickém jazyce jsou určeny studentům i veřejnosti. Vstup je zdarma.
November Talks 2018 – Visions je součástí série, kterou v Evropě již 13. rokem organizuje nadace Sto Foundation. V listopadu se koná nejen v Praze, ale také na školách architektury ve Stuttgartu, Štýrském Hradci, Miláně, Paříži a v Londýně.
Na Fakultě architektury ČVUT odstartuje přednáškový cyklus v pondělí 5. listopadu 2018 francouzský architekt Marc Barani, finalista Evropské ceny za současnou architekturu 2009 (Mies van der Rohe Award) za projekt tramvajového terminálu pro město Nice. Projekt, který začali zastupitelé Nice výběrem špatného stavebního pozemku, dokázal Marc Barani - vzděláním architekt a antropolog - restartovat tak, že našel vhodnější místo, rozpoznal jeho potenciál a navrhl řešení, které povýšilo projekt technické infrastruktury na ozdravný zásah pro dříve hendikepovanou část města. Nový terminál, včetně budovy údržby, kanceláří, parkoviště a parku se vynořil na místě, od kterého nikdo nic nečekal, mezi dálnicí a sídlištěm ze 70. let 20. století. Svým tvarem se napojil na složité komunikace, využil výhledu na moře a sousednímu sídlišti přidal chybějící veřejný prostor a služby.
Vize i realizace úspěšné slovinské kanceláře Bevk Perovic Arhitekti představí v pondělí 12. listopadu 2018 architekt Vasa J. Perović, který v současné době pracuje na několika pražských projektech a je hostujícím profesorem Fakulty architektury ČVUT, kde vede architektonický ateliér. Kancelář Bevk Perovic Arhitekti dosáhla již celosvětového renomé, je laureátem Evropské ceny za současnou architekturu pro začínající architekty (2009), Kunstpreis Berlin (2006), je několikanásobným nositelem slovinské Plečnikovy ceny za architekturu, a je vzorem českým architektonickým kancelářím, které dosud světového věhlasu nedosáhly.
O své více než 40leté architektonické a tvůrčí zkušenosti se 19. listopadu 2018 podělí významný argentinsko-katalánský architekt a malíř Mario Corea, přední odborník na zdravotnické stavby, jednu z nejnáročnějších disciplín v architektuře. Jeho kancelář Mario Corea Arquitectura, sídlící v Barceloně a v Buenos Aires, nám ukazuje, jak každý projekt, bez ohledu na měřítko, od velkých až obrovských veřejných staveb, jako jsou nemocnice a sportovní stadiony, po menší projekty fungující na lokální úrovni musí vycházet z citu pro místo, esteticky ho dotvářet, a přispívat tak k identitě města jako celku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Tisková zpráva
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

16:14 Správa železnic: Poradenský tým pro vysokorychlostní PPP projekt je kompletní
Správa železnic dnes oznámila, že skončil výběr všech odborných poradců pro PPP projekt vysokorychlo…
- 11:14 ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu
- 7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů