ČVUT: Konference o připravenosti na mimořádné události

16.07.2018 19:59

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze pořádala ve spolupráci se Společností pro radiobiologii a krizové plánování České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně pod záštitou předsedkyně výboru pro zdravotnictví Sněmovny Parlamentu České republiky prof. MUDr. Věry Adámkové, CSc., celostátní konferenci věnovanou Připravenosti zdravotnických zařízení na mimořádné události.

ČVUT: Konference o připravenosti na mimořádné události
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Během konference zazněly přednášky odborníků katedry zdravotnických oborů a ochrany obyvatelstva Fakulty biomedicínského inženýrství, fakultních nemocnic, Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany v. v. i., Ministerstva zdravotnictví České republiky, Policejní akademie České republiky a Asociace záchranných služeb České republiky.

Účastníci akce dospěli k jednoznačnému závěru, že stávající ochrana zdravotnických zařízení, zdravotnických pracovníků i nemocných je nedostatečná, ať již v případě teroristického útoku či úmyslného ohrožení jedincem. Rovněž tak je nedostatečné zabezpečení zdravotnických zařízení v případě požáru, dlouhodobého přerušení dodávky vody, elektrické energie i léků a zdravotnického materiálu. Nedostatečná je také edukace zdravotnického personálu týkající se krizových situací. Jednání prokázalo, že odborné zaměření Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze na řešení dané problematiky je správné.

Na návrh prof. MUDr. Věry Adámkové, CSc., která je rovněž akademickým pracovníkem ČVUT, bude obdobná konference svolána v lednu 2019 a bude věnována problematice dopadu blackoutu na provoz zdravotnických zařízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Hospodaření města se ponese ve znamení velkých investic a nízkého zadlužení

20:29 MHMP: Hospodaření města se ponese ve znamení velkých investic a nízkého zadlužení

Rada hl. m. Prahy projednala rozpočet na rok 2022