ČVUT: Konference o připravenosti na mimořádné události

16.07.2018 19:59

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze pořádala ve spolupráci se Společností pro radiobiologii a krizové plánování České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně pod záštitou předsedkyně výboru pro zdravotnictví Sněmovny Parlamentu České republiky prof. MUDr. Věry Adámkové, CSc., celostátní konferenci věnovanou Připravenosti zdravotnických zařízení na mimořádné události.

ČVUT: Konference o připravenosti na mimořádné události
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Během konference zazněly přednášky odborníků katedry zdravotnických oborů a ochrany obyvatelstva Fakulty biomedicínského inženýrství, fakultních nemocnic, Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany v. v. i., Ministerstva zdravotnictví České republiky, Policejní akademie České republiky a Asociace záchranných služeb České republiky.

Účastníci akce dospěli k jednoznačnému závěru, že stávající ochrana zdravotnických zařízení, zdravotnických pracovníků i nemocných je nedostatečná, ať již v případě teroristického útoku či úmyslného ohrožení jedincem. Rovněž tak je nedostatečné zabezpečení zdravotnických zařízení v případě požáru, dlouhodobého přerušení dodávky vody, elektrické energie i léků a zdravotnického materiálu. Nedostatečná je také edukace zdravotnického personálu týkající se krizových situací. Jednání prokázalo, že odborné zaměření Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze na řešení dané problematiky je správné.

Na návrh prof. MUDr. Věry Adámkové, CSc., která je rovněž akademickým pracovníkem ČVUT, bude obdobná konference svolána v lednu 2019 a bude věnována problematice dopadu blackoutu na provoz zdravotnických zařízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Nálezce pražských grošů obdrží více než 136 tisíc korun

15:13 Liberecký kraj: Nálezce pražských grošů obdrží více než 136 tisíc korun

Krajští zastupitelé dnes podpořili návrh členů rady kraje na poskytnutí finančního daru ve výši 136 …