ČVUT: Na Fakultě elektrotechnické v Praze proběhne bitva mozků

27.11.2018 9:33 odp.

Ve dnech 30. listopadu až 2. prosince proběhne v prostorách katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (Karlovo náměstí 13, Praha 2) CERC 2018 - středoevropské kolo soutěže nejprestižnější světové programátorské soutěže univerzit s označením International Collegiate Programming Contest (ICPC).

ČVUT: Na Fakultě elektrotechnické v Praze proběhne bitva mozků
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Jedná se již o 43. ročník mezinárodní soutěže, které se zúčastní 90 týmů ze sedmi evropských zemí (Rakousko, Chorvatsko, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko a Slovinsko). Týmy budou soutěžit o postup mezi 140 účastníků světového finále 2019 v Portu. V roce 2018 se finále konalo v Pekingu v Číně a v regionálních kolech soutěžilo 49 935 nejlepších studentů výpočetní techniky z 3 098 vysokých škol ze 111 zemí na šesti kontinentech.

ICPC je vrcholná programovací soutěž, organizovaná univerzitami po celém světě. Soutěží tříčlenné týmy studentů, z nichž má každá skupina k disposici jeden počítač a během pěti hodin musí vyřešit co nejvíce zadaných úloh. Těch je obvykle dvanáct. Řešením úlohy je kompletní program v C++, Javě nebo Pythonu, který je vyhodnocován automatickým systémem. 

Na soutěž připravují své studenty učitelé (trenéři) výukou algoritmizace, programování a strategie týmové práce. Několik světových univerzit a dobrovolníků ICPC poskytuje pro tento tréning bezplatné online systémy automatického vyhodnocování řešených úloh. Soutěž podporuje kreativitu, týmovou spolupráci a inovaci při vytváření nových softwarových programů a umožňuje studentům otestovat své schopnosti pracovat pod tlakem. Je to nejstarší, největší a nejprestižnější programovací soutěž na světě.

Předkola ICPC probíhají každoročně v podzimních měsících na několika úrovních, z nichž na nejvyšší úrovni jsou regionální kola, mezi které patří i CERC 2018. Z něj do světového finále postoupí tři nejlepší týmy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomoucký kraj: Dvacet pět míst, kde vás to bude bavit

19:07 Olomoucký kraj: Dvacet pět míst, kde vás to bude bavit

Adrenalinové zážitky v podobě tandemových seskoků i nejhezčí místa pro svatební obřad se letos ucház…