ČVUT: Na Fakultě informačních technologií se sejdou odborníci na PostgreSQL

12.02.2018 19:05

Workshopy a přednášky z oblasti open-source databáze PostgreSQL nabídne dvoudenní konference Prague PostgreSQL Developers Day 2018 (P2D2), která se uskuteční ve dnech 14. a 15. února 2018 na půdě Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze. Akce je významná zejména pro vývojáře, kteří systém PostgreSQL využívají v praxi.

ČVUT: Na Fakultě informačních technologií se sejdou odborníci na PostgreSQL
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

„PostgreSQL je aktuálně lídrem ve světě open-source relačních databází. Databázové technologie jsou základem téměř všech informačních systémů. Jejich výzkum a výuka jednoznačně na naši fakultu patří, a proto konferenci již počtvrté spolupořádáme,“ říká organizátor Ing. Míchal Valenta, Ph. D., který na Fakultě informačních technologií působí jako vedoucí katedry softwarového inženýrství.

Program jedenáctého ročníku konference P2D2 nabízí v prvním dni svého konání čtyři půldenní praktické workshopy pro menší počet účastníků. Druhý den pak bude již tradičně konferenční a připraveno je celkem sedm 45minutových přednášek. Workshopy i přednášky se budou věnovat například základům administrace, konfigurace, migrace, flexibilního indexování a představeny budou i novinky v aktuálních verzích PostgreSQL.

Jedním z přednášejících je Bruce Momjian, který se tomuto databázovému systému věnuje již od roku 1996. Jeho přednáška se bude věnovat výhodám a použití flexibilního indexování v Postgresu. Bruce Momjian je mimo jiné zakládajícím členem PostreSQL core týmu, organizace, která sdružuje několik desítek spolků uživatelů PostgreSQL po celém světě. Jedním z nich je i Czech and Slovak PostgreSQL User Group (CSPUG), pod jehož záštitou je konference P2D2 pořádána.

Podrobnosti o programu P2D2 najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: E-neschopenku testuje na 40 vývojářských firem

22:49 ČSSZ: E-neschopenku testuje na 40 vývojářských firem

Od počátku října mohou vývojáři lékařských SW testovat kompletní řešení Neschopenky, tedy komunikaci…