Nemohli tak být zapsáni ke studiu, ačkoli složili přijímací zkoušky a splnili i ostatní kritéria přijímacího řízení. Jen na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze se tato situace dotkla řádově desítek studentů prvních ročníků bakalářského studia ze zemí mimo Evropskou unii, jako jsou Ukrajina, Rusko a Kazachstán, ale také Spojené státy americké, Indie či Turecko.
Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze svým studentům ze zahraničí připravuje nadstandardní servis zahrnující nejen integraci jazykovou či právní, ale také sociální, kulturní či psychologickou. „Každý rok se takto snažíme usnadnit vstup do prostředí naší fakulty více než stovce cizinců, ale problém s vízy ovlivnit nedokážeme. Ocenili bychom, kdyby do tohoto procesu aktivně vstoupilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a například upravilo požadavky pro studenty ze zahraničí či jinak intervenovalo ve prospěch urychleného řešení této situace,“ uvedl prof. Petr Páta, děkan Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Fakulta se do této chvíle chová k nezapsaným studentům benevolentně a přístup ke vzdálené online výuce jim umožňuje, ale jde o právní provizorium, které odrazuje a demotivuje i samotné zahraniční studenty.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Tisková zpráva