ČVUT: Seminář Matematika pro život představí učitelům argumenty pro studium matematiky

27.12.2018 21:20

Představit učitelům středních a základních škol praktické využití matematiky v životě, aby ho dokázali zprostředkovat svým žákům, je hlavním cílem semináře Matematika pro život, který pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) společně s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy (UK).

ČVUT: Seminář Matematika pro život představí učitelům argumenty pro studium matematiky
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Kurz má certifikát MŠMT, a je tak zařazen do dalšího vzdělávání pedagogických pracovníku (DVPP), nicméně zúčastnit se ho mohou i další zájemci. Celodenní seminář se uskuteční v pátek 25. ledna 2019 v budově FJFI v Trojanově 13.

„Veřejnost se mnohdy matematiky obává a zavrhuje ji s tím, že jim stačí to, co se naučili na základní škole. Nicméně matematika je mimořádně zajímavý obor, který nalezne uplatnění v mnoha oborech lidské činnosti, ať už jde třeba o zpracování obrazu, medicínu, biologii, modelování různých situací, například v dopravě a mnoha dalších oblastech. A právě to chceme učitelům ukázat, aby to mohli následně využít jako způsob motivace svých studentů a žáků,“ vysvětluje doc. Jan Vybíral z katedry matematiky (KM) FJFI, který akci připravuje.

Během dne bude pro učitele připraveno osm přednášek odborníků z akademické i komerční sféry. Například Iveta Hnětynková z katedry numerické matematiky Matematicko-fyzikální fakulty UK bude hovořit o využití matematiky při zpracování obrazu, matematik, bankéř a fotograf Jiří Kottas se zase specializuje na odhalování bankovních podvodů prostřednictví datové analýzy a další aplikace matematiky v bankovnictví. Analýzou dopravních dat a simulací provozu se mimo jiné zabývá doc. Milan Krbálek z katedry matematiky FJFI, Tomáš Pevný z firmy Cisco bude hovořit hlavně o využití matematiky při strojovém učení v oblasti IT bezpečnosti. Učitelé budou mít také příležitost diskutovat s přednášejícími a sdílet své zkušenosti.

Další informace o semináři a možnost registrace najdou zájemci na webových stránkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Zámek Jezeří má šanci získat podporu z evropského programu

19:44 NPÚ: Zámek Jezeří má šanci získat podporu z evropského programu

Státní zámek Jezeří se dostal na seznam čtrnácti ohrožených evropských památek, který každoročně zve…